کد خبر:9912
پ
۱۴۰۰۰۹۲۹۱۳۱۱۵۹۴۸۷۲۴۳۱۳۸۷۴

مناطق آزاد باید به سمت حکمرانی یکپارچه حرکت کنند

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: موازی کاری و ایجاد تعارض در بخش‌های اجرایی سیی افزایش هزینه و کند شدن فرآیند تولید و فرار سرمایه شده و باید در مناطق آزاد به سمت حکمرانی یگانه و یکپارچه حرکت کرد. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، سعید..

مناطق آزاد باید به سمت حکمرانی یکپارچه حرکت کنند

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: موازی کاری و ایجاد تعارض در بخش‌های اجرایی سیی افزایش هزینه و کند شدن فرآیند تولید و فرار سرمایه شده و باید در مناطق آزاد به سمت حکمرانی یگانه و یکپارچه حرکت کرد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم، سعید عمرانی در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم که با حضور مسئولان قضایی و اجرایی استان هرمزگان و شهرستان قشم و جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم، اظهار داشت: بروکراسی پیچیده برای اخذ مجوز فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی طی سال‌های گذشته سبب کند شدن فرآیندهای تولیدی و صادرات در مناطق آزاد شده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه منطقه آزاد قشم دارای ظرفیت‌های متنوع و بسیار خوبی در حوزه‌های گردشگری، نفت و انرژی، شیلات و حوزه‌های مختلف تولیدی است و باید با برنامه‌ریزی از این فرصت‌ها برای بهبود شرایط اقتصادی این منطقه و افزایش کیفیت زندگی ساکنان جزیره بهره برد.

معاون قضایی دادستان کل کشور افزود: دستگاه قضایی برای حل مشکلات مناطق آزاد به‌ویژه در منطقه آزاد قشم و استان هرمزگان پیگیر حل مشکلات و چالش‌های پیش روی تولیدکنندگان است و برای تسهیل تولید و صادرات اقدامات لازم را اجرایی می‌کند.

به گفته عمرانی موازی‌کاری و ناهماهنگی و تعارض دستگاه‌های اجرایی در مناطق آزاد فرآیندهای تولید را کند کرده و متاسفانه شاهد فرار سرمایه هستیم که برای جلوگیری از این موضوع باید به سمت حکمرانی یکپارچه حرکت کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسه اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور، افزود: موضوع معافیت‌های مالیاتی، چالش اخذ مالیات بر ارزش افزوده، عدم اجرایی شدن ماده ۶۵ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، پیچیدگی فرآیندهای اخذ مجوز تولید و صادرات بخشی از مشکلات مناطق آزاد است که در این جلسه به بررسی آن پرداخته شد.

اختصاصی|گزارش کمیسیون عمران از متروپل آبادان/کشف ده‌ها تخلف ریز و درشت از سوی ۶ دستگاه خاطی/ مناطق آزاد و وزارت راه دولت روحانی هم به صف متخلفان اضافه شدندحضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد در تمرین تیم ملی کاراتهتوضیحات مناطق آزاد درباره یک خبر

معاون قضایی دادستان کل کشور با بیان اینکه در حوزه مبارزه با قاچاق باید نگاه چندوجهی داشت، تصریح کرد: مقابله با پدیده قاچاق نیازمند برنامه‌ریزی، آسیب‌شناسی و ارائه راهکارهای مختلف جهت حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در نقاط محروم است.

عمرانی در پایان خاطرنشان کرد: با وجود تحریم‌های غیرقانونی بین‌المللی و تمام چالش‌ها و مشکلات، خوشبختانه حرکت اقتصاد کشور رو به پیشرفت بوده است و مسئولان تمامی بخش‌ها باید با تلاش برای امیدآفرینی در جامعه تلاش کنند.

انتهای پیام/۷۵۵۸/ن

فدراسیون صنعت نفت ایران