کد خبر:6773
پ
۱۴۰۰۱۰۰۹۰۹۵۷۱۲۹۷۹۲۴۳۸۷۵۸۴

نماینده ویژه آمریکا: طالبان باید امنیت در افغانستان را تامین کنند

پس از آن که گروه تروریستی داعش مسئولیت حملات روز گذشته افغانستان را به عهده گرفت، نماینده ویژه آمریکا در امور زنان و حقوق بشر در افغانستان اظهار داشت که طالبان باید امنیت این کشور را تامین کند. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری افغا..

نماینده ویژه آمریکا: طالبان باید امنیت در افغانستان را تامین کنند

پس از آن که گروه تروریستی داعش مسئولیت حملات روز گذشته افغانستان را به عهده گرفت، نماینده ویژه آمریکا در امور زنان و حقوق بشر در افغانستان اظهار داشت که طالبان باید امنیت این کشور را تامین کند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری افغانستان، گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای انفجارهای روز گذشته در مسجدی در کابل و سه انفجار در مزارشریف در شمال افغانستان را به عهده گرفت.

«رینا امیری» نماینده ویژه آمریکا در امور زنان و حقوق بشر افغانستان نیز در واکنش به این انفجارها گفت که طالبان باید امنیت مردم را تامین کرده و از چنین حملاتی جلوگیری کند.

وی در توئیتی نوشت که «این حملات چیزی جز ویرانی برای مردم بی‌گناه افغانستان به بار نمی‌آورد؛ مردمی که به اندازهٔ کافی رنج دیده‌اند».

امیری در این توئیت تاکید کرد که «طالبان باید بر تامین امنیت و نیازمندی‌های تمامی افغان‌ها و جلوگیری از چنین حملاتی وحشتناک تمرکز کنند».

این اظهارات در حالی است که «علی احمد جلالی» وزیر کشور سابق افغانستان استاد دانشگاه دفاع ملی در آمریکا به صدای آمریکا گفته است، داعش پس از حاکمیت طالبان تقویت شده است.

با این حال، پیش از این، «عنایت‌الله خوارزمی» سخنگوی وزارت دفاع طالبان در واکنش به گزارش پنتاگون درباره تقویت القاعده و شاخه خوراسان داعش در افغانستان گفته بود که آمریکا با چنین گزارش‌هایی تلاش می‌کند تا شکست خود را در افغانستان توجیه کند.

ارتش آمریکا: داعش در افغانستان هنوز موفق به انسجام نیرو نشده‌ استچراغ سبز آمریکا برای افزایش حملات داعش در افغانستانطالبان: پروژه داعش در افغانستان با پایان اشغال از بین رفت

وی تاکید کرده بود که «در افغانستان تهدیدی به نام داعش وجود ندارد. داعش از نظر ایدیولوژیکی و مذهبی با مردم افغانستان سازگار نیست».

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران