کد خبر:6285
پ
۱۴۰۱۰۲۲۱۰۹۰۱۰۵۴۱۴۲۵۳۰۱۸۳۴

هاآرتص: ارتش اسرائیل به ترور شیرین ابوعاقله اعتراف کرد

ارتش اسرائیل بعد از انجام تحقیقاتی درباره ترور شیرین ابوعاقله، اذعان کرد که گلوله‌های نظامیان صهیونیست باعث شهادت وی شده است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه عبری هاآرتص با استناد به تحقیقات ارتش رژیم صهیونیستی اعل..

هاآرتص: ارتش اسرائیل به ترور شیرین ابوعاقله اعتراف کرد

ارتش اسرائیل بعد از انجام تحقیقاتی درباره ترور شیرین ابوعاقله، اذعان کرد که گلوله‌های نظامیان صهیونیست باعث شهادت وی شده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه عبری هاآرتص با استناد به تحقیقات ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که «شیرین ابوعاقله» روزنامه نگار فلسطینی شبکه الجزیره در ۱۵۰ متری نیروهای اسرائیلی بود که به ضرب گلوله جان باخت.

روزنامه هاآرتص نوشت: بر اساس تحقیقات اولیه ارتش رژیم صهیونیستی، شیرین ابوعاقله در حین پوشش خبری عملیات نظامی در جنین بر اثر تیراندازی نیروهای اسرائیل کشته شده است.

این روزنامه در ادامه تاکید کرد: تحقیقات نشان می دهد که ابوعقیله در فاصله ۱۵۰ متری (۳۲۸ فوت) از نیروهای نظامی اسرائیلی بوده که مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

گردان‌های قسام: شهادت «ابوعاقله» اوج وحشی‌گری اسرائیل را نشان دادوزیر فرهنگ لبنان: عادی‌سازی روابط با اسرائیل، پیروزی را از ملت‌های منطقه دور می‌کند

به گزارش روزنامه هاآرتص بررسی‌ها نشان داد که یکی از نظامیان یگان مخفی «دوفدیوان» در فاصله ۱۰۰ تا ۱۵۰ متری محل شهادت ابوعاقله مستقر شده و طی عملیات نظامی ده‌ها گلوله به محل حضور وی نظر شلیک کردند.

این روزنامه همچنین نوشت که براساس تحقیقات ارتش اسرائیل، گلوله‌ای که به شیرین ابوعاقله اصابت کرده با قطر ۵٫۵۶ میلی‌متر بود که از اسلحه «ام۱۶» متعلق به نظامیان صهیونیست شلیک شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که نظامیان یگان دوفدیوان تیراندازی به سمت خبرنگار الجزیره را رد کرده‌اند، اما این احتمال را می‌دهد که او به‌طور تصادفی با شلیک گلوله نظامیان صهیونیست هدف قرار گرفته شده باشد.

نظامیان رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در یورش به جنین در کرانه باختری ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شبکه «الجزیره» را در حالی که جلیقه خبرنگاری به تن داشت، به شهادت رساندند و «علی السمودی» تهیه‌کننده این شبکه را زخمی کردند.

شبکه «الجزیره» با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، در یک جنایت فجیع که نقض قوانین و عرف بین‌الملل است، نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی با خونسردی خبرنگار الجزیره را ترور کردند.

از سوی دیگر «تور وِنِسلند» نماینده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه روز چهارشنبه در پیامی توئیتری نوشت:‌ «کشته شدن شیرین ابوعاقله با گلوله سلاح گرم و حین پوشش دادن اخبار عملیات نیروهای امنیتی اسرائیل در جنین واقع در کرانه باختری اشغالی رخ داد، قویاً محکوم می‌کنم».

پیش‌تر «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی اکاذیبی مدعی شد، احتمال دارد که فلسطینی‌های مسلح که به صورت بی هدف اقدام به تیراندازی کرده اند، باعث شهادت ابوعاقله شده باشند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران