کد خبر:3113
پ
۱۳۹۹۰۹۱۶۱۵۲۵۱۸۸۷۷۲۱۷۵۹۰۵۴

هشدار هیوندای و کیا نسبت به خطر آتش سوزی خودروهای فراخوان شده در آمریکا

شرکت‌های کره‌ای هیوندای و کیا موتور به مالکان ۴۸۴ هزار خودرو در آمریکا توصیه کردند تا زمانی که تعمیرات فراخوان جدید انجام بگیرد، خودروی خود را به دلیل خطر آتش سوزی در خارج از خانه و دور از خودروهای دیگر پارک کنند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری ..

شرکت‌های کره‌ای هیوندای و کیا موتور به مالکان ۴۸۴ هزار خودرو در آمریکا توصیه کردند تا زمانی که تعمیرات فراخوان جدید انجام بگیرد، خودروی خود را به دلیل خطر آتش سوزی در خارج از خانه و دور از خودروهای دیگر پارک کنند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت‌های کره‌ای هیوندای و کیا روز سه شنبه به مالکان ۴۸۴ هزار خودرو در آمریکا توصیه کردند تا زمانی که تعمیرات فراخوان جدید انجام بگیرد، خودروی خود را به دلیل خطر آتش سوزی در خارج از خانه و دور از خودروهای دیگر پارک کنند.

شرکت هیوندای موتور و شرکت تابعه آن، کیا، فراخوان های جداگانه ای را در ایالات متحده منتشر کردند چرا که یک ماژول کنترل الکترونیکی هیدرولیک (HECU) ممکن است خراب شده و باعث اتصال برق شود که این امر می تواند منجر به آتش سوزی در محفظه موتور شود.

بر اساس این گزارش، این خودروسازان یک فیوز جدید برای برد مدار نصب خواهند کرد تا خطر آتش سوزی را برطرف کنند.

فراخوان هیوندای برای تعویض سیستم باتری خودروهای برقی خود به علت خطر آتش سوزیآتش گرفتن خودروهای برقی، چالش جدید "هیوندای موتور"

فراخوان های جدید شامل خودروهای کیا اسپورتیج ۲۰۱۴-۲۰۱۶، کیا K900 2016-2018 و هیوندای سانتافه ۲۰۱۶-۲۰۱۸ می‌شود.

به گفته این شرکت، مالکان باید خودروهای خود را در فضای باز و دور از وسایل نقلیه یا سازه های دیگر پارک کنند، حتی اگر آنها خاموش هستند.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا (NHTSA) از مالکان خواست تا به توصیه های خودروسازان عمل کنند و گفت: سازندگان بر این باورند که یک قطعه الکتریکی در سیستم ترمز ضد قفل ممکن است یک اتصال کوتاه داخلی ایجاد کند که می تواند خطر آتش سوزی را در حین رانندگی و یا زمانی که خودرو پارک است، افزایش دهد.

فراخوان ها شامل ۱۲۶۷۴۷ دستگاه خودروی کیا و ۳۵۷۸۳۰ دستگاه خودروی هیوندای می شود.

این خودروسازان اعلام کردند که تاکنون هیچ گونه تلفات جانی گزارش نشده است اما در مجموع ۱۱ مورد آتش سوزی گزارش شده است.

خودروسازان کره ای در سال های اخیر فراخوان های متعددی را برای خطر آتش سوزی خود منتشر کرده‌اند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران