کد خبر:6926
پ
۱۴۰۰۰۵۰۴۱۴۵۷۵۴۵۳۸۲۳۲۵۹۸۵۴

واحدهای نیروگاهی هرمزگان برای گذار از پیک تابستان در مدار هستند

گروه استان‌ها- مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق استان هرمزگان گفت: با انجام تعمیرات اساسی، کلیه واحدهای نیروگاهی استان جهت گذر موفق از پیک تابستان سال ۱۴۰۱ در مدار می‌باشند. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، رضا مهرانی صبح امروز در ..

واحدهای نیروگاهی هرمزگان برای گذار از پیک تابستان در مدار هستند

گروه استان‌ها- مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق استان هرمزگان گفت: با انجام تعمیرات اساسی، کلیه واحدهای نیروگاهی استان جهت گذر موفق از پیک تابستان سال ۱۴۰۱ در مدار می‌باشند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، رضا مهرانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اتمام فصل تعمیرات، کلیه نیروگاه‌های سراسر استان با تمام توان آماده تولید برق پایدار در تابستان هستند.

وی با اشاره به کسب آمادگی تولید انرژی الکتریکی از سوی این نیروگاه ها پس از پایان فعالیت های تعمیراتی، افزود: برنامه‌های پیش بینی شده تعمیرات اساسی، نیمه اساسی و برنامه های بازدید دوره ای واحدهای نیروگاهی سراسر استان که از نیمه دوم شهریور سال گذشته با هدف کسب آمادگی تولید برق برای تابستان ۱۴۰۱ آغاز شده بود، در موعد مقرر به اتمام رسیده است.

کشف ۱۴۱ مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز/هر دستگاه ماینر به اندازه ۵ یخچال برق مصرف می‌کندمدیریت بار مصرف برق صنایع و کاهش خاموشی مشترکان خانگی دو اولویت پیش رو استظرفیت اسمی تولید برق کشور به ۸۸ هزار مگاوات رسید+جدول

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق استان در ادامه با اشاره به نوع فعالیت‌های انجام شده در طول این فصل از تعمیرات بیان داشت: تعویض کورتیس ثابت و پره های متحرک کورتیس واحد ۲ نیروگاه بندرعباس، تعویض پره‌های توربین واحد ۳ نیروگاه خلیج فارس، اتمام نصب سیستم مدیا ایسین و انجام بازدیدهای دوره ای از نیروگاه‌ها از جمله برنامه‌های تعمیراتی بوده است.

ایشان با بیان افزایش ۱۹ درصدی ظرفیت نصب شده و قابل بهره برداری نیروگاه های استان در مقایسه با سال گذشته، افزود: این افزایش ظرفیت به میزان ۳۲۰ مگاوات برای نیروگاه پاسارگاد قشم، ۳۰۷ مگاوات برای نیروگاه کلاس اف هنگام بندرعباس، ۱۰۰ مگاوات برای نیروگاه بندرعباس و ۶۰ مگاوات برای نیروگاه ایسین بندرعباس شامل میشود.

مهرانی توجه به ظرفیت های داخلی برای تامین نیازمندی های نیروگاه را جزو سیاست های اصلی این شرکت برشمرد و گفت: قیمت قطعات و تجهیزات نیروگاهی با افزایش زیادی همراه بوده، بنابراین تکیه بر توانمندی های داخلی و استفاده از قطعات ساخت داخل، ابزاری برای گذر از شرایط تحریم ها به ویژه در سال های اخیر بوده است. از این روی سیاست افزایش بهره وری با استفاده از ظرفیت های داخلی، مورد نظر قرار گرفت که خوشبختانه با حضور نیروهای جوان و مستعد به همراه متخصصان با تجربه در نیروگاه ها توانستیم بخش اعظم نیازهای خود را در داخل تامین کنیم.

وی ضمن اعلام اینکه با انجام تعمیرات اساسی، کلیه واحدهای نیروگاهی استان جهت گذر موفق از پیک تابستان سال ۱۴۰۱ در مدار می‌باشند، از مردم هرمزگان درخواست کرد با مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعات پیک پرسنل صنعت برق را در به حداقل رساندن خاموشی ها یاری کنند.

انتهای پیام/۸۶۴/ش

فدراسیون صنعت نفت ایران