کد خبر:7486
پ
۱۴۰۱۰۳۲۴۱۲۲۲۰۹۲۷۰۲۵۵۲۴۴۵۴

پرواز یک هواپیمای اسرائیلی به مقصد عربستان

منابع صهیونیستی ‌از پرواز یک هواپیمای اسرائیلی به مقصد عربستان سعودی خبر دادند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ایتای بلومنتال» روزنامه نگار اسرائیلی در صفحه توئیتر خود اعلام کرد: یک هواپیمای خصوصی اسرائیلی (H-VCA 9) صبح ..

پرواز یک هواپیمای اسرائیلی به مقصد عربستان

منابع صهیونیستی ‌از پرواز یک هواپیمای اسرائیلی به مقصد عربستان سعودی خبر دادند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ایتای بلومنتال» روزنامه نگار اسرائیلی در صفحه توئیتر خود اعلام کرد: یک هواپیمای خصوصی اسرائیلی (H-VCA 9) صبح امروز از فرودگاه بن گوریون در تل‌آویو به مقصد ریاض در عربستان سعودی برخاست.

این خبر در حالی منتشر می شود که چند روز گذشته «مِراو میکائیلی» وزیر حمل و نقل رژیم صهیونیستی از «تلاش مداوم» برای عادی‌سازی روابط با عربستان سعودی خبر داد.

میکائیلی گفت: «تلاش‌ها با عربستان سعودی در خصوص انجام پروازهای هوایی اسرائیلی بر فراز این کشور که می‌تواند زمان پروازها را کاهش دهد، ادامه دارد و این بخشی از روند عادی‌سازی روابط و اخبار خوبی است».

چند روز پیش نیز روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» از معامله سه‌جانبه بین تل‌آویو، واشنگتن و ریاض به عنوان گام جدید عادی سازی روابط عربستان با اسرائیل خبر داد و نوشت که ریاض در آستانه گشودن حریم هوایی خود به روی هواپیماهای اسرائیلی است و این یک خبر خوش برای اسرائیلی‌هاست.

در حال حاضر حریم هوایی عربستان سعودی به روی شرکت‌های هواپیمایی صهیونیستی که قصد پرواز به امارات و بحرین را دارند، باز است.

روزنامه «وال استریت ژورنال» نیز گزارش داد که عربستان سعودی در حال «مذاکرات جدی» با اسرائیل درباره برقراری روابط تجاری و تقویت هماهنگی امنیتی است.

رسانه اسرائیلی محور اصلی سفر احتمالی بایدن به عربستان را فاش کرداحتمال سفر بایدن به سرزمین اشغالی و عربستان در اواسط ماه آینده میلادیبایدن: هنوز تصمیمی برای سفر به عربستان نگرفته‌ام

پیش از این نیز رسانه‌های رژیم صهیونیستی از نشست مقامات سعودی- صهیونیستی برای ایجاد سرویس جدید امنیتی در منطقه با حضور چند کشور عربی دیگر خبر داده بودند. منابع عبری همچنین اذعان کرده‌اند علیرغم اینکه عادی سازی روابط این رژیم با عربستان سعودی رسماً اعلام نشده است، رونق شدید روابط تجاری و اقتصادی بین تل آویو و ریاض گویای عملی شدن آن است.

با آنکه عربستان سعودی به صورت رسمی رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناخته و ادعا می‌کند با این رژیم روابط دیپلماتیک ندارد در سال‌های گذشته به توافقات امنیتی محرمانه‌ای با تل‌آویو دست پیدا کرده است.

عربستان سعودی و اسرائیل با وساطت رئیس‌جمهور آمریکا در تلاش برای رسیدن به توافقاتی هستند که می‌تواند به هواپیماهای تجاری اجازه استفاده از حریم هوایی فلسطین اشغالی را بدهد. منابع مطلع به روزنامه وال‌استریت‌ژورنال گفته‌اند این توافقات همچنین امکان کنترل عربستان سعودی بر دو جزیره راهبردی دریای سرخ را فراهم خواهد کرد. همزمان، ریاض هم امکان سفر شماری از تاجران اسرائیلی به عربستان را فراهم کرده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران