کد خبر:9835
پ
۱۴۰۱۰۵۲۱۰۱۱۱۴۰۷۲۹۲۵۸۷۶۸۶۴

کسری آب جنوب‌شرق استان تهران برطرف شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران با اشاره به قطع انشعابات غیرمجاز در جنوب شرق استان تهران گفت: ۱۳هزار انشعاب غیرمجاز آب در منطقه جنوب شرقی استان تهران قطع شد. – اخبار استانها – حمیدرضا نامداری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در پاکدشت، با..

کسری آب جنوب‌شرق استان تهران برطرف شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران با اشاره به قطع انشعابات غیرمجاز در جنوب شرق استان تهران گفت: ۱۳هزار انشعاب غیرمجاز آب در منطقه جنوب شرقی استان تهران قطع شد.

– اخبار استانها –

حمیدرضا نامداری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در پاکدشت، با اشاره به رفع کسری آب نسبت به سال گذشته در همین زمان اظهارداشت: در آستانه هفته دولت اعلام می‌کنم به لطف پروردگار و تلاش مجموعه آبفا، کسری آب شرب منطقه به طور کلی با تلاش‌های شبانه روزی تیم آبفای جنوب شرقی استان تهران رفع شد.

وی افزود: سال گذشته مناطق جنوب شرقی استان تهران از جمله پاکدشت، ورامین، قرچک‌ و پیشوا متأسفانه دچار کسری آب به میزان ۴۰۰ لیتر بر ثانیه بود که باعث شد مشکلات زیادی برای مردم منطقه ایجاد شود، اما در یک‌سال دولت سیزدهم با راهکارهایی از جمله حفر ۳۱حلقه چاه، اصلاح و بازسازی ۱۰۰کیلومتر شبکه توزیع، شناسایی و قطع حدود ۱۳هزار انشعاب غیرمجاز و تعویض فشارشکن‌ها و شیرآلات، بیش از ۳۲۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت آب شرب منطقه اضافه شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در ادامه گفت: از ابتدای تحویل گیری روستاهای تحت پوشش خدمات آب‌رسانی شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران تا مردادماه سال جاری ۵۵ حلقه چاه آب آشامیدنی در این مناطق حفر،تجهیز و بهسازی شدند.

۱۵ تانکر از امروز در برخی مناطق همدان آبرسانی می‌کنندنهضت سازندگی در راه آب‌رسانی به روستاهای محروم استان سمنان/ آب‌رسانی به ۵۲ روستاوضعیت آب در "سیریک" پایدار می‌شود

نامداری با اشاره به پدیده رانش زمین در منطقه و کج شدن جداره چاه‌ها خاطرنشان کرد: سالانه به دلیل افت سطح آب‌های زیرزمینی و نشست سفره‌های آبی پدیده رانش زمین در دشت ورامین از شدت بیشتری برخوردار است که همین مسئله سبب کج شدن جداره و کاهش میزان آبدهی و از مدار خارج شدن برخی از چاه‌ها می‌شود که با اجرای عملیات مهندسی مجدد و بهسازی منابع تولید این چاه‌ها دوباره با آبدهی مناسب در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/ی

فدراسیون صنعت نفت ایران