کد خبر:10632
پ
۱۴۰۰۰۵۱۱۱۴۴۸۰۴۵۱۱۲۳۳۰۳۳۰۴

کشتی فرنگی قهرمانی جهان| شروع خوب با پایان تلخ در روز دوم

روز دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان هرچند برای تیم ملی ایران خوب شروع شد اما چندان خوشی نداشت. – اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، بعد از ناکامی کشتی‌گیران ۴ وزن اول ایران از رسیدن به فینال مسابقات جهانی، امیدوار بودیم که در ۴ وزن دوم نمایش ضعیف روز..

کشتی فرنگی قهرمانی جهان| شروع خوب با پایان تلخ در روز دوم

روز دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان هرچند برای تیم ملی ایران خوب شروع شد اما چندان خوشی نداشت.

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بعد از ناکامی کشتی‌گیران ۴ وزن اول ایران از رسیدن به فینال مسابقات جهانی، امیدوار بودیم که در ۴ وزن دوم نمایش ضعیف روز اول جبران شود.

روز گذشته (۱۹ شهریور) پویا دادمرز در ۵۵ کیلوگرم، محمدرضا مختاری در ۷۲ کیلوگرم و محمدعلی گرایی در ۷۷ کیلوگرم با شکست از دور رقابت‌ها حذف شدند و تنها ناصر علیزاده در ۸۷ کیلوگرم بود که با فینالیست شدن بیسلطانوف، مجوز حضور در شانس مجدد را پیدا کرد.

علیزاده صبح امروز با شکست حریفی از کنگو، به دیدار رده‌بندی رسید و از ساعتی دیگر برای کسب مدال برنز جهان با حریف ترک کشتی خواهد گرفت.

اما در رقابت‌های ۴ وزن دوم، درحالیکه همه نفرات شروع خوبی داشتند و تنها پژمان پشتام مغلوب حریف اوکراینی شده بود، در اوزان ۶۳، ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم سه نماینده ایران به دیدار نیمه‌نهایی رسیدند که از جمع آنها فقط یک نفر فینالیست شد.

علیرضا نجاتی درحالی مغلوب لری ابولادزه گرجستانی شد که کشتی خوب و پایاپایی با این حریف گرفت و به نظر می‌رسد اگر کادرفنی تیم ملی به موقع درخواست چلنج می‌کرد و به دلیل استفاده ابولادزه از پا، امتیاز به نجاتی داده می‌شد، این کشتی‌گیر کشورمان بود که فینالیست وزن ۶۳ کیلوگرم می‌شد. به نظر می رسد کارشناسان داوری بهتر می‌توانند در این خصوص اظهارنظر کنند.

در وزن ۶۷ کیلوگرم همان اتفاقی رخ داد که انتظار می‌رفت، محمدرضا گرایی که حالا دیگر هوش و ذکاوت خود را اثبات کرده، نیمه‌نهایی را هم به راحتی و در تایمی کوتاه پشت سر گذاشت و به دومین فینال پیاپی جهانی‌اش رسید.

در وزن ۸۲ کیلوگرم با شکست کشتی‌گیر اوکراینی مقابل حریف ترک، پژمان پشتام که سال گذشته صاحب نشان برنز جهان شده بود، از دور رقابت‌ها حذف شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم اما اتفاقی رخ داد که باتوجه به اظهارات اخیر محمد بنا در مورد الکسانیان و همچنین اخباری که از ارمنستان در مورد آرتور الکسانیان مخابره می‌شد، قابل پیش‌بینی نبود. درحالیکه همه فکر می‌کردند ساروی دومین فینال متوالی جهانی‌اش را تجربه خواهد کرد، الکسانیان خیلی بابرنامه ساروی را سه بر یک شکست داد و به فینال رسید.

به این ترتیب کشتی فرنگی ایران که فردا مهدی محسن‌نژاد و امین میرزازاده را در دو وزن ۶۰ و ۱۳۰ کیلوگرم روی تشک خواهد داشت، شانس کسب یک مدال طلا و دو برنز جهان را نیز دارد.

کشتی فرنگی قهرمانی جهان| پشتام حذف شد

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران