کد خبر:3791
پ
۱۳۹۵۰۹۲۹۱۰۲۸۵۳۲۸۹۴۸۷۷۷۴

کشورهای عضو اتحادیه اروپا حریم هوایی خود را به روی روسیه می‌بندند

شبکه تلویزیونی ای‌آردی به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای روسیه ببندند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شبکه تلویزیونی ای‌آردی به نقل از مناب..

شبکه تلویزیونی ای‌آردی به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای روسیه ببندند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شبکه تلویزیونی ای‌آردی به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای روسیه ببندند.

این شبکه مشخص نکرد که ممنوعیت پروازهای روسی چه زمانی اعمال خواهد شد.

تا کنون کشورهای اروپایی که این ممنوعیت را برای هواپیماهای روسی ایجاد کرده‌اند شامل بریتانیا، بلغارستان، جمهوری چک، لهستان، رومانی، اسلوونی، لتونی، لیتوانی و استونی می‌شوند.

روسیه عبور هواپیماهای انگلیسی از حریم هوایی خود را ممنوع کردکشتی باری ژاپن در آب‌های اوکراین مورد اصابت موشک قرار گرفت

پیش از این، بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان یعنی لوفت هانزا اعلام کرد که پروازهای خود به روسیه را لغو می کند و از استفاده از حریم هوایی این کشور برای عبور طی هفت روز آینده خودداری می کند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه صبح پنجشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های دونباس و به منظور "حفاظت از مردمی که به مدت ۸ سال هدف نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند"، تصمیم به انجام یک عملیات نظامی ویژه گرفته است.

رهبر روسیه تاکید کرد که مسکو هیچ برنامه ای برای اشغال سرزمین های تحت اشغال اوکراین ندارد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران