کد خبر:10255
پ
۱۴۰۱۰۶۰۵۱۲۱۶۱۸۸۰۱۲۵۹۶۹۷۸۴

۳ پروژه صنعتی در منطقه آزاد اروند به بهره‌برداری رسید

۳ پروژه تولیدی صنعتی در منطقه آزاد اروند در مراسمی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به‌صورت ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری رسید. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از آبادان، هم‌زمان با مراسم افتتاح پروژه‌ها در مناطق آزا..

3 پروژه صنعتی در منطقه آزاد اروند به بهره‌برداری رسید

۳ پروژه تولیدی صنعتی در منطقه آزاد اروند در مراسمی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به‌صورت ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آبادان، هم‌زمان با مراسم افتتاح پروژه‌ها در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور که با حضور معاون رئیس‌جمهور به‌صورت ویدیو کنفرانس در ۹ منطقه انجام شد، ۳ پروژه صنعتی در منطقه آزاد اروند افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

این مراسم با حضور مدیرعامل و معاونان سازمان منطقه آزاد اروند، معاون استاندار خوزستان و امام‌جمعه آبادان در منطقه آزاد اروند و معاون رئیس‌جمهور، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و جمعی از مسئولان کشور در تهران بود و به‌صورت آنلاین برگزار شد.

محمدرضا اسکندری در این مراسم اظهار داشت: امروز ۳ پروژه تولیدی صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۵۶۰ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم و غیرمستقیم بیش از ۱۲۰ نفر افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند افزود: شرکت‌هایی که امروز افتتاح شدند شامل یک شرکت تولید مقاطع فولادی نبشی، شرکت تولیدکننده لوله تک جداره از جنس پلی‌اتیلن و مجموعه تولید لوازم‌یدکی خودرو است.

وی بیان کرد: علاوه بر پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید، تعداد ۹ پروژه صنعتی تولیدی دیگر نیز در هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری می‌رسند.

اسکندری گفت: حجم سرمایه‌گذاری ۸ پروژه از این تعداد، معادل ۲ هزار و ۳۸۴ میلیارد ریال است که اشتغالی بالغ‌بر ۶۳۰ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند و پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها تاکنون به بیش از ۹۰ درصد رسیده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند اظهار کرد: پروژه دیگر تولیدی ما در اروند، ابر پروژه فولاد جهان‌آرا است که با حجم سرمایه‌گذاری ثابت بالغ‌بر ۴۵۰ میلیون یورو و سرمایه در گردشی معادل ۲۰ هزار میلیارد ریال است که نتیجه این پروژه اشتغالی بالغ‌بر ۳ هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم خواهد بود.

کلنگ زنی هتل و مجتمع گردشگری "کُنار خیمه" عسلویه در هفته دولتطرح‌های هفته دولت در شهرستان ری برای ۸۲۳ نفر اشتغالزایی ایجاد کردپرداخت وام ازدواج بانک صادرات ایران در هفته دولت سرعت گرفت

وی بابیان اینکه دو شهرک صنعتی در منطقه آزاد اروند فعال هستند، بیان کرد: درمجموع ۲۰۶ واحد صنعتی در این شهرک‌ها موجود است که با توجه به عدم توجه به این واحدها درگذشته ۴۰ درصد آن‌ها اکنون فعال هستند.

اسکندری گفت: تلاش ما فعال کردن واحدهای باقی‌مانده و توسعه و رشد تولید در منطقه آزاد اروند به‌واسطه استفاده از تمام ظرفیت‌های این منطقه است.

انتهای پیام/۷۳۵/ی

فدراسیون صنعت نفت ایران