کد خبر:8143
پ
۱۴۰۱۰۴۱۱۱۲۴۲۱۲۲۶۹۲۵۶۱۳۶۲۴

۵۰ بادگیر در بافت تاریخی لافت در پی زلزله خسارت دیدند

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان هرمزگان گفت: زلزله‌های بامداد امروز به ۵۰ بادگیر در بافت تاریخی لافت خسارت وارد کرد. – اخبار اجتماعی – به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سهراب بناوند گفت: با ارزیابی انجام شده و حضور کارشناسان می..

50 بادگیر در بافت تاریخی لافت در پی زلزله خسارت دیدند

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان هرمزگان گفت: زلزله‌های بامداد امروز به ۵۰ بادگیر در بافت تاریخی لافت خسارت وارد کرد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سهراب بناوند گفت: با ارزیابی انجام شده و حضور کارشناسان میراث‌ فرهنگی در کانون‌های زلزله و بررسی‌های اولیه از آثار تاریخی در این مناطق مشخص شد، خساراتی در بافت تاریخی لافت شامل ریزش و ترک‌خوردگی ۵۰ بادگیر و ریزش گلدسته مسجد جامع اتفاق افتاده است.

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان هرمزگان ادامه داد: به دلیل شدت زلزله‌ها و وقوع پس‌لرزه‌ها کارشناسان میراث‌ فرهنگی و عوامل یگان حفاظت به‌ طور مداوم در حال بررسی شرایط هستند و در صورت وصول گزارشی دیگر مبنی بر خسارت به آثار و ابنیه تاریخی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سه زمین‌لرزه به بزرگی ۶٫۱ و ۶٫۳ ریشتر و چندین پس لرزه بالای ۴ ریشتر بامداد امروز شنبه ۱۱ تیرماه غرب هرمزگان را لرزاند و خساراتی بر جای گذاشت.

آخرین جزئیات زلزله هرمزگان در گفت‌وگوی تسنیم با استاندار؛ معضل اصلی گرمای هواست + فیلمجزئیات زلزله های امروز استان هرمزگان/ وقوع ۱۳۶۳ زلزله در ۱۶ سال اخیر در بندر خمیر

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران