کد خبر:8575
پ
۱۴۰۱۰۱۱۱۱۴۳۵۱۶۲۹۳۲۵۰۶۳۰۱۱۰

۶۰ درصد معابر استان سمنان برای توانخواهان مناسب نیست

بر اساس قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، همه وزارتخانه‌ها، مؤسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظف‌اند در طراحی و احداث ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی دسترسی آسان معلولان به این امکانات را مدنظر قرار دهند. ..

60 درصد معابر استان سمنان برای توانخواهان مناسب نیست

بر اساس قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، همه وزارتخانه‌ها، مؤسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظف‌اند در طراحی و احداث ساختمان‌ها و اماکن عمومی و معابر و وسایل خدماتی دسترسی آسان معلولان به این امکانات را مدنظر قرار دهند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، مناسب‌سازی در ارائه خدمات به معلولان یکی از موضوعات مهمی است که باید در حوزه مدیریت شهری به آن و توجه ویژه شود و برهمین اساس حتی در برخی موارد ضوابطی هم در این زمینه مطرح و اجرایی شده است .

محمود منطقی، مدیرکل بهزیستی استان سمنان بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد با بیان اینکه معابر استان سمنان بین ۳۰ تا ۴۰ درصد برای معلولان مناسب‌سازی شده است.

منطقی با اشاره به اینکه مناسب سازی معابر برای توانخواهان سمنان کافی نیست اظهار داشت: پیگیری مناسب‌سازی معابر عمومی برای دسترسی آسان معلولین یکی از فعالیت‌های سازمان بهزیستی است و این سازمان برای اجرای این امر نظارت‌های لازم را انجام می‌دهد که در بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که این روند مناسب نیست.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه در فرایند مناسب‌سازی شهرداری‌ها و نظام‌مهندسی به‌طور مستقیم نقش دارند خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که شهرداری‌ها در راستای مناسب‌سازی اماکن باید انجام دهند این است که اعطای مجوز ساخت و پایان کار باید منوط به امر مناسب‌سازی باشد.

وی با بیان اینکه نظارت و پیگیری‌ها در راستای مناسب‌سازی اماکن و معابر از سوی بهزیستی انجام می‌شود گفت هر جایی که مناسب‌سازی نباشد رصد می‌شود و با دستگاه مربوط نکاتی لازم برای این مهم از صورت می‌گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه همه در راستای مناسب‌سازی اماکن و معابر باید مسئول باشند از اصحاب رسانه خواست تا این سازمان را در راستای این وظیفه خطیر یاری کنند.

منطقی با بیان اینکه مناسب‌سازی در اماکن و معابر استان سمنان با استانداردها فاصله زیادی دارد تصریح کرد بر اساس قانون هرسال باید ۳۰ درصد از اماکن مناسب‌سازی شوند ولی در استان سمنان تا کنون ۳۰ تا ۴۰ درصد اماکن استان سمنان مناسب‌سازی شده است.

وی خاطرنشان کرد در دو سال گذشته مناسب‌سازی یکی از آیتم‌های طرح شهید رجایی برای ارزیابی دستگاه‌های اجرایی است و امتیاز آن از ۲۰ امتیاز امسال به ۵۰ امتیاز افزایش پیداکرده است.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با اشاره به نقش سازمان نظام‌مهندسی گفت این سازمان باید اماکنی خاک مناسب‌سازی برای آن اعمال‌شده است باید بر اساس استانداردها بررسی کند.

"مناسب‌سازی معابر تهران" شعاری که تیم سابق مدیریت شهری داد و تیم فعلی عمل کرد!مناسب سازی معابر با اختصاص ۸۰ میلیارد ریال اعتباربیش از ۲۹ هزار نفر معلول در استان نیازمند مناسب‌سازی معابر شهری هستند

وی با بیان اینکه معلولان نیز خود باید در راستای مناسب‌سازی مطالبه گر باشند افزود: سامانه پیامکی معبر با شماره ۳۰۰۰۰۱۲۳۲۲ به این مهم اختصاص‌یافته است و هر شهروندی می‌تواند در صورت مشاهده عدم مناسب‌سازی به این شماره پیامک داده و موضوع را گزارش کند.

انتهای پیام/۳۶۳/ی

فدراسیون صنعت نفت ایران