کد خبر:2865
پ
۱۴۰۰۰۹۲۰۱۴۱۶۳۸۱۴۷۲۴۲۵۱۱۶۴

آلمان قرارداد ۵ میلیارد دلاری تراشه با شرکت تایوانی را لغو کرد

پس از اینکه مقامات آلمان نتوانستند به موقع قرارداد شرکت تایوانی گلوبال ویفرز GlobalWafers برای تصاحب شرکت رقیب خود در این کشور اروپایی یعنی سیلترونیک Siltronic را تأیید کنند، این قرارداد به ارزش ۵ میلیارد دلار لغو شد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگز..

پس از اینکه مقامات آلمان نتوانستند به موقع قرارداد شرکت تایوانی گلوبال ویفرز GlobalWafers برای تصاحب شرکت رقیب خود در این کشور اروپایی یعنی سیلترونیک Siltronic را تأیید کنند، این قرارداد به ارزش ۵ میلیارد دلار لغو شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی، پس از اینکه مقامات آلمان نتوانستند به موقع قرارداد شرکت تایوانی گلوبال ویفرز GlobalWafers برای تصاحب شرکت رقیب خود در آلمان یعنی سیلترونیک Siltronic را تأیید کنند، این قرارداد به ارزش ۵ میلیارد دلار لغو شد.

لغو این قرارداد دوشنبه شب در حالی صورت گرفت که کشورها به دنبال تقویت "حاکمیت فناوری" خود هستند تا مجبور نباشند برای فناوری‌های حیاتی مانند تراشه ها به کشورهای دیگر وابسته باشند.

اروپا در حال حاضر به شدت به ایالات متحده و آسیا وابسته است، که محل استقرار شرکت هایی مانند سامسونگ، تی‌اس‌ام‌سی TSMC و اینتل هستند.

شرکت گلوبال ویفرز که ویفرهای سیلیکونی برای تراشه‌های کامپیوتری تولید می‌کند، روز سه شنبه گفت: پیشنهاد تصاحب توسط این شرکت و توافقاتی که در نتیجه این پیشنهاد به وجود آمدند تکمیل نشده اند و از بین خواهند رفت.

وزارت اقتصاد آلمان این قرارداد ۴٫۳۵ میلیارد یورویی (۴٫۹ میلیارد دلار) را در مهلت تعیین شده تا ۳۱ ژانویه تأیید نکرد، و این به این معنی است که خرید پیشنهادی نمی‌تواند طبق برنامه پیش برود.

سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان تأکید کرد که تمام اقدامات لازم برای بررسی این سرمایه گذاری ممکن نبود.

گزارش ها حاکی است که اکنون شرکت تایوانی باید ۵۰ میلیون یورو را به عنوان هزینه پایان قرارداد به شرکت سیلترونیک Siltronic بپردازد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران