کد خبر:4001
پ
۱۳۹۸۰۹۲۴۰۸۵۶۴۳۶۳۶۱۹۱۲۲۲۶۴

آمریکا دارایی‌های سخنگوی کرملین و کارآفرینان روسی را توقیف کرد

دولت آمریکا درپی ادامه بحران اوکراین دارایی‌های سخنگوی مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه و همچنین تعدادی از تجار بزرگ این کشور و خانواده آنها را توقیف کرد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، دفتر مطبوعاتی کاخ سفید روز پنجشنبه..

دولت آمریکا درپی ادامه بحران اوکراین دارایی‌های سخنگوی مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه و همچنین تعدادی از تجار بزرگ این کشور و خانواده آنها را توقیف کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، دفتر مطبوعاتی کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد که مقامات آمریکا تحریم‌هایی را علیه دمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و همچنین تعدادی از تجار بزرگ روسی و خانواده های آنها اعمال کرده اند. تحریم های اعمال شده به معنای توقیف دارایی های آنهاست.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: امروز، ایالات متحده فهرست گسترده ای از نزدیکان پوتین و اعضای خانواده آنها را تحریم خواهد کرد.

این تحریم ها در ارتباط با عملیات ویژه روسیه در اوکراین اعمال شده است.

رویترز: شرکت نورد استریم ۲ به دلیل تحریم‌ها علیه روسیه اعلام ورشکستگی می‌کندآمریکا: تحریم‌ بخش انرژی روسیه می‌تواند بازارهای جهانی را بی‌ثبات کند

بر اساس این بیانیه، این افراد و اعضای خانواده‌شان از دسترسی به سیستم مالی ایالات متحده محروم می‌شوند و دارایی‌ها و املاکشان در ایالات متحده نیز توقیف خواهد شد.

در کنار پسکوف، این لیست شامل نیکلای توکارف، بوریس و آرکادی روتنبرگ، سرگئی چمزوف، ایگور شووالوف، یوگنی پریگوژین و آلیشیر عثمانوف می شود.

در تعدادی از موارد، اشاره شده است که این محدودیت ها برای همسر و فرزندان افراد درج شده در لیست و همچنین شرکت ها و سایر دارایی های آنها اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران