کد خبر:4542
پ
۱۴۰۰۰۸۰۱۰۹۲۲۲۱۶۸۲۲۳۸۸۱۷۶۴

ابهامات سود سهام عدالت/چرا برخی با سهام عدالت یک‌میلیونی، ۵۵۰هزار تومان سود گرفتند؟

با توجه به اینکه برخی سهام‌داران عدالت با وجود در اختیار داشتن کارت سهام یک‌میلیون‌تومانی به پرداخت سود ۵۵۰هزارتومانی اعتراض داشتند، باید تأکید کرد که احتمالاً این دسته از افراد در سال ۱۳۹۴ نسبت به پرداخت سهام عدالت اقدام نکرده‌اند. – اخبار اقتصادی -..

با توجه به اینکه برخی سهام‌داران عدالت با وجود در اختیار داشتن کارت سهام یک‌میلیون‌تومانی به پرداخت سود ۵۵۰هزارتومانی اعتراض داشتند، باید تأکید کرد که احتمالاً این دسته از افراد در سال ۱۳۹۴ نسبت به پرداخت سهام عدالت اقدام نکرده‌اند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در سال ۱۳۹۴ سهام یک‌میلیون‌تومانی با ۵۰۰ هزار تومان تخفیف به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی داده شد که ۵۰۰ هزار تومان مابقی آن نیز از همین سود سهام شرکت‌ها مستهلک شد، این بدین معنا بود که این افراد بدون اینکه پرداختی داشته باشند مالک یک‌میلیون تومان سهام به‌قیمت سال ۱۳۸۵ شدند.

برای دیگران نیز قرار بر این بود که ۵۰۰ هزار تومان از محل سود مستهلک شود و مابقی را پرداخت کنند که بخش عمده این افراد نسبت به پرداخت این مبلغ (۵۰۰ هزار تومان) اقدام نکردند. افرادی که این پول را در سال ۱۳۹۴ پرداخت کردند مالک سهام یک‌میلیونی شدند و افرادی که پرداخت نکردند مالک نصف سهام شدند و مابقی سهام به دولت بازگشت.

گفتنی است، با توجه به این مسئله ممکن است برخی کارت سهام عدالت یک‌میلیون‌تومانی در اختیار داشته باشند اما در حقیقت سهام ۵۰۰هزارتومانی در سامانه برای آنها ثبت شده است. برای بررسی این موضوع می‌توان به سامانه سهام عدالت در سایت سازمان خصوصی‌سازی مراجعه کرد.

در زمان حاضر ارزش سبد ۵۳۲هزارتومانی و یک‌میلیون تومان و ۴۹۲هزارتومانی سهام عدالت به‌ترتیب به ۱۲ میلیون و ۹۲۸ هزار تومان، ۲۴ میلیون و ۳۵۲ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۹۸۲ هزار تومان رسید.

محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در تازه‌ترین اظهارات خود در خصوص ابهامات موجود پیرامون سهام عدالت گفت: بیش از ۳ میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت فوت شده‌اند. با توجه به وراث این افراد چیزی حدود ۱۵ میلیون نفر مشمول این نوع از سهامداری هستند. پیش‌بینی‌ها و هماهنگی‌ها با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نشان می‌دهد که بتوانیم سامانه انتقال سهام عدالت به وراث را تا شهریور ۱۴۰۱ کلید بزنیم.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران