کد خبر:4362
پ
۱۴۰۰۰۵۱۱۱۰۱۲۳۴۵۹۷۲۳۳۰۰۹۵۴

اتحادیه اروپا بسته چهارم تحریم‌های روسیه را تصویب کرد

اتحادیه اروپا در مورد بسته چهارم تحریم‌ها علیه روسیه با هدف فشار بر مسکو برای توقف عملیات نظامی خود در اوکراین موافقت کرد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اتحادیه اروپا در مورد بسته چهارم تحریم‌ها علیه روسیه با هدف فشار ..

اتحادیه اروپا در مورد بسته چهارم تحریم‌ها علیه روسیه با هدف فشار بر مسکو برای توقف عملیات نظامی خود در اوکراین موافقت کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اتحادیه اروپا در مورد بسته چهارم تحریم‌ها علیه روسیه با هدف فشار بر مسکو برای توقف عملیات نظامی خود در اوکراین موافقت کرد.

جزئیات تفصیلی این بسته در "مجله رسمی اتحادیه اروپا" منتشر خواهد شد و از روز سه‌شنبه اجرایی خواهد شد.

طبق بیانیه مطبوعاتی کمیسیون اروپا، بر اساس این بسته جدید، اتحادیه اروپا هرگونه معامله با برخی شرکت‌های دولتی روسیه در بخش‌های مختلف را ممنوع می‌کند و آنها را "مجتمع صنعتی-نظامی کرملین" نامید.

هند درخواست غرب برای عدم واردات نفت خام از روسیه را نادیده گرفتمسکو: غرب در حال مهندسی "نکول مصنوعی" بدهی در روسیه است

نام شرکت‌های مورد نظر هنوز فاش نشده است، با این حال، طبق گزارش قبلی رویترز، شرکت‌های بزرگ انرژی روسیه مانند روسنفت، گازپروم نفت، ترانس نفت و سایر شرکت‌های دولتی با گردش مالی بیش از ۱ تریلیون روبل (۹ میلیارد دلار) هدف این تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

اتحادیه اروپا همچنین واردات محصولات فولادی را که در حال حاضر تحت تدابیر پادمان این اتحادیه قرار دارد، ممنوع می‌کند که این اقدام به میزان تقریبی ۳٫۳ میلیارد یورو از درآمد صادراتی روسیه کاهش خواهد داد.

این اتحادیه قصد دارد با افزایش سهمیه واردات از "سایر کشورهای ثالث" کاهش واردات از روسیه را جبران کند.

این بسته همچنین شامل ممنوعیت سرمایه‌گذاری جدید در بخش انرژی روسیه است، اما برای انرژی هسته‌ای غیرنظامی و انتقال برخی محصولات انرژی به اتحادیه اروپا استثناهای محدودی" قائل می‌شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران