کد خبر:2811
پ
۱۴۰۰۱۰۰۱۱۵۳۳۳۵۸۶۱۲۴۳۳۱۹۰۴

اتحادیه اروپا قادر به یافتن جایگزینی برای گاز روسیه نیست

رئیس مؤسسه اقتصاد جهانی و روابط بین‌الملل روسیه طی اظهاراتی تأکید کرد که اگر مسکو تصمیم به کاهش یا توقف عرضه گاز بگیرد، اتحادیه اروپا نمی‌تواند یک جایگزین واقعی برای این کشور پیدا کند و این باعث یک بحران بزرگ انرژی در اروپا خواهد شد. – اخبار اقتصادی ..

رئیس مؤسسه اقتصاد جهانی و روابط بین‌الملل روسیه طی اظهاراتی تأکید کرد که اگر مسکو تصمیم به کاهش یا توقف عرضه گاز بگیرد، اتحادیه اروپا نمی‌تواند یک جایگزین واقعی برای این کشور پیدا کند و این باعث یک بحران بزرگ انرژی در اروپا خواهد شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، الکساندر دینکین، رئیس موسسه اقتصاد جهانی و روابط بین‌الملل روسیه در گفتگو با تاس تأکید کرد که اگر مسکو تصمیم به کاهش یا توقف عرضه گاز بگیرد، اتحادیه اروپا نمی‌تواند یک جایگزین واقعی برای این کشور پیدا کند و این باعث یک بحران بزرگ انرژی در اروپا خواهد شد.

این کارشناس با اشاره به اخباری مبنی بر این که اتحادیه اروپا در حال مذاکره با آمریکا، قطر و آذربایجان است تا در صورت توقف عرضه از سوی روسیه از این کشورها گاز وارد کند، گفت: من اینطور فکر نمی کنم. امیدها برای گاز مایع آمریکا نیز وجود داشت (ولی) آنها تحویل ندادند.

دینکین در ادامه تأکید کرد که اعمال تحریم های اقتصادی علیه روسیه توسط اتحادیه اروپا در وهله اول به اقتصاد اروپا ضربه می‌زند.

وی خاطرنشان کرد: اگر نوعی تعلیق خرید هیدروکربن‌های روسیه وجود داشته باشد، این امر باعث ایجاد بحران شدید در اتحادیه اروپا می‌شود.

این کارشناس گفت: تمام اظهارات اتحادیه اروپا در مورد اعمال احتمالی تحریم های اقتصادی علیه روسیه به دلیل وضعیت اوکراین "تحریک تبلیغاتی افکار عمومی" است و واقعیت ندارد.

دینکین افزود: این تحریم‌ها بدون چراغ سبز از سوی واشنگتن اعمال نمی‌شوند. وی افزود: این گونه اظهارات با هدف خطرناک نشان دادن الزامات روسیه برای تأمین امنیت خود صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران