کد خبر:3855
پ
۱۴۰۰۰۵۱۱۱۰۱۲۳۴۵۹۷۲۳۳۰۰۹۵۴

اتحادیه اروپا نیمی از دارایی‌های بانک مرکزی روسیه را مسدود می‌کند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست مجازی فوق‌العاده دیپلمات‌های ارشد این اتحادیه اعلام کرد که در واکنش به بحران اوکراین بیش از نیمی از دارایی‌های بانک مرکزی روسیه در اروپا مسدود خواهد شد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خب..

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست مجازی فوق‌العاده دیپلمات‌های ارشد این اتحادیه اعلام کرد که در واکنش به بحران اوکراین بیش از نیمی از دارایی‌های بانک مرکزی روسیه در اروپا مسدود خواهد شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه پس از نشست مجازی فوق‌العاده دیپلمات‌های ارشد این اتحادیه اعلام کرد که در واکنش به بحران اوکراین بیش از نیمی از دارایی‌های بانک مرکزی روسیه در اروپا مسدود خواهد شد.

وی گفت: اقدامات محدودکننده‌ای که دارایی‌های بانک مرکزی روسیه را بلوکه می‌کند (به تصویب رسیده است). بیش از نصف یا حدود نیمی از کل ذخایر مالی بانک مرکزی روسیه مسدود خواهد شد… این اقدام تاثیر زیادی بر سیستم مالی روسیه خواهد داشت.

بر اساس سندی که روز دوشنبه در مجله رسمی اتحادیه اروپا منتشر شد، اتحادیه اروپا معاملات مربوط به مدیریت ذخایر و دارایی‌های بانک مرکزی روسیه را ممنوع کرده است.

آمریکا، انگلیس، اروپا و کانادا دسترسی روسیه به سوئیفت را به زودی قطع می‌کنندتغییر موضع آلمان در محدود کردن دسترسی روسیه به سوئیفت

در این سند آمده است: معاملات مربوط به مدیریت ذخایر و همچنین دارایی های بانک مرکزی روسیه، از جمله معاملات با هر شخص حقوقی، نهاد یا ارگانی که به نمایندگی یا به دستور بانک مرکزی روسیه عمل می کند، ممنوع است.

با این حال، "مقامات ذی صلاح می‌توانند اجازه معامله را بدهند، مشروط بر اینکه برای اطمینان از ثبات مالی اتحادیه به‌عنوان یک کل یا کشور عضو مربوطه کاملاً ضروری باشد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه صبح پنجشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های دونباس و به منظور "حفاظت از مردمی که به مدت ۸ سال هدف نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند"، تصمیم به انجام یک عملیات نظامی ویژه گرفته است.

رهبر روسیه تاکید کرد که مسکو هیچ برنامه ای برای اشغال سرزمین های تحت اشغال اوکراین ندارد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران