کد خبر:2024
پ
۱۳۹۹۰۵۰۶۱۱۳۷۳۵۸۴۸۲۰۸۳۷۶۵۴

اذعان آمریکا به اثر بومرنگ تحریم‌های خود علیه روسیه

برخی مقامات دولت جو بایدن اذعان کردند که دور جدید تحریم‌ها علیه روسیه می تواند آسیب جدی به اقتصاد جهانی و آمریکا وارد کند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، طبق گزارش‌ها، دولت آمریکا اذعان کرد که دور جدید تحریم‌ها علیه روس..

برخی مقامات دولت جو بایدن اذعان کردند که دور جدید تحریم‌ها علیه روسیه می تواند آسیب جدی به اقتصاد جهانی و آمریکا وارد کند.

 

برای دست کشیدن از این تحریم‌ها نمی‌داند.

چندین نفر از مقامات دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان تأکید کردند که علیرغم تأثیرات مخرب تحریم‌ها برای ایالات متحده و متحدان غربی این کشور، در صورت درگیری نظامی روسیه با اوکراین، تحریم‌های جدیدی علیه مسکو اعمال خواهد شد.

واشنگتن قبلا کرملین را به برنامه ریزی برای حمله به همسایه خود در ماه ژانویه متهم کرده بود که کرملین آن را رد کرد و یک “خبر جعلی” خواند.

 

این گزارش‌ها به حداقل دو تحلیل صورت گرفته توسط وزارت خزانه‌داری و امور خارجه آمریکا در هفته های اخیر اشاره می کند که نشان می‌دهد تحریم ها علیه غول انرژی روسیه یعنی شرکت گازپروم و بانک مرکزی این کشور نه فقط برای روسیه (بلکه آمریکا و متحدانش) می تواند فاجعه بار باشد.

به گفته این تحلیل ها، در صورت اعمال این تحریم‌ها، آنها ممکن است اقتصادهای مختلف در سراسر جهان را فلج کنند، چرا که احتمالاً قیمت گاز را افزایش می‌دهند یا تجارت و سرمایه‌گذاری مشترک اروپا و روسیه را بسیار مختل می‌کنند.

در این گزارش آمده است: تأثیرات منفی (تحریم‌ها علیه روسیه) می‌تواند در طول یک سال انتخاباتی به آمریکا بازگردد.

این مقامات آمریکا که نامی از آنها برده نشده است، همچنین نسبت به حملات سایبری احتمالی علیه زیرساخت های حیاتی ایالات متحده و اروپا به خاطر این تحریم ها ابراز نگرانی کردند.

آمریکا پیش از این روسیه را به دست داشتن در چندین حمله سایبری علیه این کشور متهم کرده است.

با این وجود، یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا گفته است: هر هزینه‌ای که ما متحمل می‌شویم در مقایسه با تأثیری که بر اقتصاد و سیستم مالی روسیه ایجاد می‌کنیم کمرنگ خواهد بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران