کد خبر:3741
پ
۱۳۹۷۰۶۱۷۱۶۳۰۱۱۹۳۶۱۵۲۸۸۶۱۴

استعفای مقامات اروپایی از هیئت مدیره شرکت‌های روسی

در حالی که سازمان نیروهای مسلح روسیه تایید کرد که اولین حملات هوایی خود را علیه اهداف نظامی در اوکراین انجام داده است، مقامات سابق اروپایی شروع به خروج از هیئت مدیره شرکت‌های تحت کنترل دولت روسیه کردند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نق..

در حالی که سازمان نیروهای مسلح روسیه تایید کرد که اولین حملات هوایی خود را علیه اهداف نظامی در اوکراین انجام داده است، مقامات سابق اروپایی شروع به خروج از هیئت مدیره شرکت‌های تحت کنترل دولت روسیه کردند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، در حالی که سازمان نیروهای مسلح روسیه تایید کرد که اولین حملات هوایی خود را علیه اهداف نظامی در اوکراین انجام داده است، مقامات سابق اروپایی شروع به خروج از هیئت مدیره شرکت‌های تحت کنترل دولت روسیه کردند.

روز پنجشنبه، کریستین کرن، صدراعظم سابق اتریش گفت که به دلیل دخالت این شرکت در "تدارکات جنگ" از عضویت هیئت مدیره شرکت راه آهن دولتی روسیه (RZD) استعفا داده است.

روزنامه اتریشی Der Standard به نقل از کرن نوشت: در ساعات اولیه امروز به ارگان های شرکت سهامی راه آهن روسیه اطلاع دادم که فوراً از سمت خود در هیئت مدیره استعفا می دهم. از شب گذشته، شرکت آرزددیRZD در واقع بخشی از لجستیک جنگ شده است. من عمیقاً متأسفم.

سوئیس بانک‌ها و سیاستمداران روسیه را تحریم کردریزش ۳۹ میلیارد دلاری ثروت میلیاردرهای روسیه در پی حمله به اوکراین

در عین حال، اسکو اهو، نخست وزیر سابق فنلاند، به دلیل آخرین تحولات اوکراین، از هیئت مدیره اسبر بانک Sberbank، بزرگترین بانک روسیه استعفا کرد.

وی روز سه شنبه به یک روزنامه فنلاندی گفت: امروز اقداماتی را برای خروج از هیئت مدیره آغاز کرده ام.

چندین نفر از افراد خارجی کمتر شناخته شده نیز روز پنجشنبه شرکت های روسی را ترک کردند.

این خبر ساعاتی پس از آن منتشر شد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پاسخ به درخواست منطقه خودمختار دونباس برای کمک به مقابله با آنچه تجاوزات نیروهای نظامی اوکراین نامیده می شود، دستور عملیات برای کمک به این منطقه را صادر کرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران