کد خبر:2929
پ
۱۴۰۰۱۰۱۷۱۸۱۷۱۱۳۱۹۲۴۴۸۶۹۵۴

افزایش شدید هزینه زندگی در اروپا در پی تورم بی‌سابقه

گزارش‌ها حاکی است که در پی تورم شدید در منطقه پولی یورو، سطح هزینه زندگی در قاره اروپا به ارقام بی‌سابقه رسیده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، داده‌های اداره آمار اتحادیه اروپا موسوم به “یورو استات” که روز چهارشنبه ..

گزارش‌ها حاکی است که در پی تورم شدید در منطقه پولی یورو، سطح هزینه زندگی در قاره اروپا به ارقام بی‌سابقه رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، داده‌های اداره آمار اتحادیه اروپا موسوم به "یورو استات" که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که تورم در سراسر منطقه یورو علی رغم انتظارات برای کاهش شدید از ۵ درصد در ماه دسامبر به ۵٫۱ درصد در ماه ژانویه رسید. تورم اکنون بیش از دو برابر هدف ۲ درصدی بانک مرکزی اروپا است.

طبق گزارش‌ها، این امر نشان‌دهنده بیشترین نرخ تورم از زمان شروع ثبت رکوردها در ۱۹ کشوری است که یورو را به عنوان واحد پول رسمی خود استفاده می‌کنند.

در عین حال، این ارز با ۰٫۳ درصد جهش به ۱٫۱۳۰۵۰ دلار رسید و به بالاترین حد یک هفته اخیر نسبت به دلار آمریکا رسید، چرا که انتظار می رود بانک مرکزی اروپا مسیر سریع تری را برای تشدید سیاست ها در پیش بگیرد.

تورم در اروپا به بیشترین نرخ خود طی ۱۰ سال اخیر رسیدگرانی سوخت نرخ تورم اروپا را به بالاترین رقم طی ۱۳ سال گذشته رساند

بر اساس این گزارش، شورای حکام بانک مرکزی اروپا قرار است نشستی را طی هفته جاری میلادی برگزار کند که بعدازظهر پنجشنبه اعلام شد.

هزینه های سرسام آور زندگی در اروپا بر این تنظیم کننده مقررات بانک‌های اروپایی فشار می آورد تا چاپ پول را سخت تر کند.

انتظار می رود بانک مرکزی اروپا تصمیم بگیرد که آیا به اجرای سیاست های پولی بسیار سست ادامه می‌دهد یا در برابر سیگنال‌های فدرال رزرو (بانک مرکزی) ایالات متحده و بانک مرکزی انگلستان مبنی بر برنامه ریزی برای راه اندازی چرخه افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی برای مهار رشد تورم اقدام خواهد کرد.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، قبلاً اعلام کرده بود که افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۲۲ بعید است. نرخ بهره در منطقه یورو در حال حاضر در پایین ترین سطح تاریخی است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران