کد خبر:2626
پ
۱۴۰۰۰۷۰۹۱۵۱۰۲۹۲۰۶۲۳۷۲۷۰۲۴

افزایش فاصله تورمی دهک‌ها در دی ماه ۱۴۰۰/ نرخ تورم ۴۲٫۴ درصد شد

براساس بررسی‌های صورت گرفته، در دی ماه سال ۱۴۰۰ فاصله تورمی دهک‌ها با افزایش ۰.۲ واحدی نسبت به ماه قبل رو به رو بوده است. ضمن اینکه نرخ تورم کل کشور در دی ماه ۱۴۰۰ برابر ۴۲.۴ درصد است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس آمارهای مرکز آ..

براساس بررسی‌های صورت گرفته، در دی ماه سال ۱۴۰۰ فاصله تورمی دهک‌ها با افزایش ۰.۲ واحدی نسبت به ماه قبل رو به رو بوده است. ضمن اینکه نرخ تورم کل کشور در دی ماه ۱۴۰۰ برابر ۴۲.۴ درصد است.

 

بر اساس آمارهای مرکز آمار ایران، اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در دی ماه ۱۴۰۰به ۳٫۶ واحد درصد رسید که نسبت به ماه قبل (۳٫۴ واحد درصد) ۰٫۲ واحد درصد افزایش داشته است.

نرخ تورم کل کشور در دی ماه ۱۴۰۰ برابر ۴۲٫۴ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ۴۱٫۶ درصد برای دهک نهم تا ۴۵٫۲ درصد برای دهک‌های اول و دوم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ۵۵٫۷ درصد برای دهک دهم تا ۵۶٫۵ درصد برای دهک دوم است. هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالا‌های غیر خوراکی و خدمات» بین ۳۳٫۷ درصد برای دهک اول تا ۳۸٫۴ درصد برای دهک دهم است.

 

بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ۳٫۶ واحد درصد رسید که نسبت به ماه قبل (۳٫۴ واحد درصد) ۰٫۲ واحد درصد افزایش داشته است. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰٫۴ واحد درصد کاهش و در گروه عمده «کالا‌های غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۱٫۱ واحد درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران