کد خبر:4321
پ
۱۴۰۰۰۶۱۶۱۴۴۰۳۲۳۱۲۲۳۵۴۷۱۵۴

افزایش نگرانی‌ها درباره کمبود یک ماده غذایی حیاتی در اروپا

انجمن صنعت روغن گیاهی اتحادیه اروپا هشدار داده است که اروپا اکنون با بحران کمبود روغن آفتابگردان مواجه است چرا که صادرات اوکراین متوقف شده است و پیش‌بینی می شود ذخایر موجود برای ۴ تا ۶ هفته کافی باشد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل ..

انجمن صنعت روغن گیاهی اتحادیه اروپا هشدار داده است که اروپا اکنون با بحران کمبود روغن آفتابگردان مواجه است چرا که صادرات اوکراین متوقف شده است و پیش‌بینی می شود ذخایر موجود برای ۴ تا ۶ هفته کافی باشد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، انجمن صنعت روغن گیاهی اتحادیه اروپا هشدار داده است که اروپا اکنون با بحران کمبود روغن آفتابگردان مواجه است چرا که صادرات اوکراین متوقف شده است و پیش‌بینی می شود ذخایر موجود برای ۴ تا ۶ هفته کافی باشد.

در بیانیه این اتحادیه آمده است: فراتر از آن دوره، این احتمال وجود دارد که در دسترس نبودن روغن خام تخمه آفتابگردان و جایگزین‌های محدود منجر به کمبود روغن آفتابگردان تصفیه شده یا بطری شده در بازار اروپا شود و این امر توسط مصرف کننده احساس شود.

به گفته این انجمن، جنگ اوکراین در حال حاضر مانع از ارسال حدود ۲۰۰ هزار تن روغن تخمه آفتابگردان در ماه به بنادر اروپایی شده است.

ثروتمندان روسیه برای فرار از تحریم‌ها سرمایه خود را به دبی می‌برندصندوق بین المللی پول: تحریم‌ها اقتصاد روسیه را وارد رکود عمیق می‌کند

انجمن صنعت روغن گیاهی اتحادیه اروپا در ادامه توضیح داد که این اتحادیه بین ۳۵ تا ۴۵ درصد از روغن مصرفی خود را از اوکراین تامین می کند و جایگزینی چنین حجمی در کوتاه مدت اگر غیرممکن نباشد، دشوار است.

در ادامه این بیانیه آمده است که تولیدکنندگان در حال حاضر روغنی را که برای بیودیزل (گازوئیل زیستی) در نظر گرفته شده است به بازار مواد غذایی هدایت می کنند و این انجمن پیش بینی می کند که روغن کلزا، روغن سویا و روغن های استوایی نیز می توانند به عنوان جایگزین استفاده شوند.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در تاریخ ۲۴ فوریه، بنادر این کشور در دریای سیاه تعطیل شده و ده‌ها کشتی باری را سرگردان کرده و کشتیرانی را مختل کرده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران