کد خبر:1994
پ
۱۳۹۹۰۶۰۳۱۷۰۰۱۶۲۶۴۲۱۰۳۱۶۱۴

افزایش ۴۰‌ درصدی قیمت برق در فرانسه طی ۱ ماه آینده

وزیر دارایی فرانسه هشدار داد اگر راه‌حلی برای قیمت برق در روزهای آینده پیدا نشود، قیمت برق در پایان ماه جاری میلادی ۳۵ تا ۴۰ درصد افزایش خواهد داشت. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، وزیر دارایی فرانسه ضمن هشدار درمورد عوا..

وزیر دارایی فرانسه هشدار داد اگر راه‌حلی برای قیمت برق در روزهای آینده پیدا نشود، قیمت برق در پایان ماه جاری میلادی ۳۵ تا ۴۰ درصد افزایش خواهد داشت.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، وزیر دارایی فرانسه ضمن هشدار درمورد عواقب سیاسی بالا رفتن قیمت انرژی قبل‌از انتخابات ریاست‌جمهوری گفت مقامات کشور در فکر اقدامات بیشتری برای مهار این افزایش قیمت هستند.

برونو لی مایر گفت:«اتفاقاتی که در قزاقستان افتاده نشان می‌دهد عواقب بالا رفتن قیمت انرژی چه خواهد بود. از نظر سیاسی بسیار خطرناک است».
وی تأکید کرد:«اگر نتوانیم راه‌حلی برای قیمت برق در روزهای آینده پیدا کنیم، قیمت برق در پایان ماه جاری میلادی ۳۵ تا ۴۰ درصد افزایش خواهد داشت».

پیش‌بینی بانک مرکزی فرانسه درباره اوج‌گیری نرخ تورمفرانسه ۳۰ درصد از مشاغل خود در بخش خودروسازی را از دست می‌دهد

این اظهارات وزیر دارایی فرانسه در بحبوحه بحران انرژی در اروپا صورت‌گرفته که طی چند ماه گذشته عمیق‌تر شده و قیمت انرژی را به بالاترین رقم رسانده‌است. قیمت گاز طبیعی در اروپا در اوایل هفته گذشته با افزایش ۵ درصدی به ۹۳٫۳۰ یورو در هر مگاوات بر ساعت رسید.

قیمت انرژی در فرانسه یک موضوع حساس است. دولت این کشور در ۲۰۱۸ با ماه‌ها اعتراضات خیابانی پس‌از افزایش مالیات بر سوخت مواجه بود. این اعتراضات حتی به جنبش‌های وسیع ضددولتی تبدیل شد.

دولت فرانسه در آستانه افزایش شدید قیمت انرژی تلاش می‌کند با مهار بالا رفتن عوارض در ۲۰۲۲ از خانواده‌ها حمایت کند. اما قیمت‌ها روبه‌افزایش هستند و کاهش مالیات بر هزینه‌های انرژی دیگر مؤثر نیست.

انتهای پیام/۴

فدراسیون صنعت نفت ایران