کد خبر:9885
پ
۱۴۰۱۰۵۳۱۱۸۱۵۱۵۲۳۲۲۵۹۳۸۶۸۴

امضای تفاهم ۳ جانبه تسهیل ترانزیت بین ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان

رئیس‌کل گمرک ایران، گفت: تفاهمنامه همکاری ۳ جانبه گمرکی میان کشورهای ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان رونق تجاری را به همراه دارد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا مقدسی در آیین امضای سند یادداشت تفاهم سه جانبه تسهیل ترانزیت بین گمرکا..

رئیس‌کل گمرک ایران، گفت: تفاهمنامه همکاری ۳ جانبه گمرکی میان کشورهای ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان رونق تجاری را به همراه دارد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا مقدسی در آیین امضای سند یادداشت تفاهم سه جانبه تسهیل ترانزیت بین گمرکات جمهوری اسلامی ایران، جمهوری فدرال روسیه و جمهوری آذربایجان، گفت: این نشست حاصل مذاکرات ارزشمند و پیگیری‌های سه کشور برای دستیابی به اهداف است.

وی افزود: این نشست‌ها موجب دوستی و مودت بین کشورهای همسایه می‌شود و می‌توان تسهیلات تجاری با سرعت بیشتری پیگیری کرد.

مقدسی ادامه داد: بعد از پیگیری‌های متعدد برای سرعت بخشیدن به تشریفات گمرکی و رونق تجارت با کشورهای همسایه به‌ویژه روسیه، این نشست، ما را به اهداف نزدیک‌تر می‌کند و جمهوری آذربایجان مرز زمینی میان ایران و روسیه است که با ترانزیت از طریق کامیون، کالاها سریع‌تر به مقصد می‌رسند.

رئیس کل گمرک ایران، با بیان اینکه ارائه تسهیلات در رویه ترانزیت موجب رونق و رشد تجارت خارجی می‌شود، تصریح کرد: با توافق و امضای این سند و اجرای آن طی یک ماه آینده به اهداف خواهیم رسید.

در این مراسم ولادیمیر بولادین رئیس گمرک روسیه با بیان اینکه هدف اصلی این تفاهم‌نامه همکاری و افزایش تجارت میان ۳ کشور است، گفت: با امضای این سند تبادل کالاها بین ۳ کشور و ترانزیت کالاها به مقصد با سرعت بیشتر و بدون اشتباه و سختی در تشریفات گمرکی انجام می‌شود.

وی افزود: تمام جوانب را مورد بررسی قرار داده‌ایم تا بتوانیم در راستای رفع مشکلات گام برداریم. یکی از نکات مهم در این سند تبادل اطلاعات دیجیتالی است که می‌توان با ارسال و دریافت منظم دیتاها به ترانزیت کالا تسریع دهیم.

رئیس گمرک روسیه با بیان اینکه این نشست نشاندهنده اهمیت توسعه همکاری‌های ۳ جانبه است، گفت: گمرک ارتباطات خوبی را برای توسعه تجارت کشورها برقرار می‌کند و این امر منجر به افزایش تبادل تجاری خواهد شد.

وی افزود: این همکاری ۳ جانبه گمرکات فرصتی را برای اقتصاد کشورها فراهم می‌کند. سازماندهی و گفت‌وگو مهم و مفید است و می‌تواند موجب راه‌اندازی ترانزیت با فناوری جدید شود که این اتفاق در راستای تجاربی که به دست آورده‌ایم خواهد بود.

به گزارش تسنیم، شاهین باقیروف رئیس گمرک جمهوری آذربایجان با بیان اینکه آمادگی انجام هر کاری که برای توسعه و تسهیل مبادلات وجود دارد، اظهار کرد: با کمک گرفتن از فناوری‌ها و تکنولوژی روز می‌توانیم سرعت امور گمرکی را افزایش دهیم و این فرصت مغتنمی است که با همراهی سه کشور رونق مبادلات را فراهم می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری آذربایجان آمادگی استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه تجارت را دارد، افزود: موافقتنامه موجب تسریع فرایندها می‌شود و از امروز باید تمام تلاش ۳ کشور برای اجرایی شدن آن مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

رئیس گمرک جمهوری آذربایجان با بیان اینکه سند امروز مسیر خوبی برای ۳ کشور ترسیم می‌کند تا در آن با همکاری بیشتر گام بردارند، عنوان کرد: امکانات برای توسعه تجاری فراهم شده است و هر کاری برای افزایش همکاری و دوستی میان سه کشور انجام می‌دهیم.

بازدید وزیر اقتصاد از گمرک تهران/ صدور دستور ارائه فهرست مشکلات مراجعه کنندگان تا امشبپاسخ مفصل منظور به ۳ پرسش تسنیم؛ از مالیات مضاعف در گمرک تا ماجرای ضریب کاهشی/ جزئیات پوست‌اندازی مدیریتی در سازمان مالیاتی چه بود؟

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران