کد خبر:3783
پ
۱۴۰۰۰۹۱۷۱۷۴۸۰۲۲۱۱۲۴۲۳۲۶۹۴

انتقاد عضو کمیسیون تلفیق از مصوبه افزایش ۱۰ درصدی حقوق‌ کارمندان در سال ۱۴۰۱

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با انتقاد از مصوبه این کمیسیون درباره افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان گفت: باید به صورت پلکانی معکوس به حقوق‌ها اضافه می‌شد. روند فعلی باعث ضرر افرادی خواهد شد که حقوق‌های متوسط دریافت می‌کنند. – اخبار اقتصادی – جعفر قادری عضو کم..

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با انتقاد از مصوبه این کمیسیون درباره افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان گفت: باید به صورت پلکانی معکوس به حقوق‌ها اضافه می‌شد. روند فعلی باعث ضرر افرادی خواهد شد که حقوق‌های متوسط دریافت می‌کنند.

– اخبار اقتصادی –

جعفر قادری عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به سوالی در خصوص مدل افزایش حقوق دولت و تغییرات آن در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت افزایش حقوق‌ها را به صورت متوسط ۱۰ درصد در نظر گرفته بود. در واقع کف افزایش حقوق را ۶٫۵ و حداکثر آن را ۲۵ درصد تعیین کرده بودند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس کف حقوق‌ها ۶۰ درصد افزایش پیدا کرد(۳٫۵ میلیون به پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان) و به مابقی ۱۰ درصد اضافه شد.

وی تاکید کرد: نظر بنده این بود که افزایش هفت درصدی حقوق‌های بالا و ۶۰ درصدی حقوق‌های پایین، به نحو متعادل‌تری تقسیم شود اما کمیسیون تلفیق مدل فعلی که براساس آن حداقل حقوق ۶۰ درصد و سایر حقوق‌ها نیز ۱۰ درصد افزایش پیدا می‌کند را به تصویب رساند.

قادری در خصوص مهم‌ترین ایرادات مصوبه مجلس در خصوص مدل افزایش حقوق‌ها گفت: در چنین شرایطی، حقوق فردی که حداقل حقوق را دریافت می‌کرده به پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد رسید اما حقوق فردی که پنج میلیون تومان دریافتی داشته نیز به همین رقم می‌رسد،
در نتیجه اینکه به همه حقوق‌ها ۱۰ درصد اضافه کنیم چندان قابل قبول نیست و باید به صورت پلکانی معکوس به حقوق‌ها اضافه می‌شد، این روند باعث ضرر افرادی خواهد شد که حقوق‌های متوسط دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران