کد خبر:9588
پ
۱۳۹۸۰۸۰۸۱۸۱۳۰۳۵۴۳۱۸۷۷۷۱۲۴

انتقال پرونده های مالیاتی به محل فعالیت اصلی شرکت‌ها/ پرونده ۲ هزار و ۳۱۵ شرکت جابه‌جا شد

مدیر کل دفتر امور مودیان و خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از انتقال پرونده های مالیاتی واحدهای تولیدی یا خدماتی به محل فعالیت اصلی شرکت خبر داد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد جهانی کیا، مدیر کل دفتر امور مودیان و خدمات مالیا..

مدیر کل دفتر امور مودیان و خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از انتقال پرونده های مالیاتی واحدهای تولیدی یا خدماتی به محل فعالیت اصلی شرکت خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد جهانی کیا، مدیر کل دفتر امور مودیان و خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: انتقال پرونده های مالیاتی واحدهای تولیدی یا خدماتی با شخصیت حقیقی یا حقوقی به محل استقرار آن واحد ( محل فعالیت اصلی شرکت) در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی مکلف است پرونده های واحدهای تولیدی و خدماتی با شخصیت حقیقی یا حقوقی دارای یک محل فعالیت را که محل استقرار واحد تولیدی یا خدماتی آنها در استان محل استقرار دفتر مرکزی آنها نیست به اداره کل امور مالیاتی استان محل استقرار واحد تولیدی و خدماتی ارسال نماید و مالیات و عوارض بر ارزش افزوده واحدهای خدماتی ملی نسبت به سهم هر استان از جمعیت کشور، به حساب خزانه استان ذیربط واریز می شود.

مدیر کل دفتر امور مودیان و خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: در اجرای جزء(۲) بند (د) تبصره ۶ قانون بودجه سنوات ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تعداد بیش از ۳۶۰۳ پرونده به محل فعالیت اصلی شرکت ها منتقل شد. از این تعداد ۲۳۱۵ مورد در سال ۱۴۰۰ و ۱۲۹۳ پرونده در سه ماهه اول ۱۴۰۱ جابجا شده است .

وی همچنین تصریح کرد: مالیات و عوارض ارزش افزوده دریافتی از واحد های تولیدی و پیمانکاران طرح(پروژه)های واقع در هر استان به حساب استان محل استقرار واحد تولیدی با رعایت جزء(۲) ماده ۳۸ و ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۴۰۰/۳/۲ منظور می شود .

جهانی کیا، افزود: در اجرای این بند از قانون بودجه و همچنین به منظور رعایت مقررات ماده ۱۱۰ قانون مالیات‌های مستقیم ، فهرست شرکت های مشمول ، توسط ادارات کل ذیربط شناسایی و جهت انجام هماهنگی‌های لازم به سازمان اعلام گردد که در سال ۱۴۰۰ مشخصات (۲۴۰۰) شرکت از ادارات کل دریافت گردید . با پیگیری های صورت گرفته تعداد (۲۳۱۵) پرونده معادل (۹۷) درصد به ادارات مورد درخواست منتقل و جابه جایی مابقی نیز در مراحل نهایی کار می باشد که پس از پایان مهلت رسیدگی به پرونده های اشخاص حقوقی، وضعیت این پرونده ها نیز تعیین تکلیف خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور مودیان و خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه عنوان داشت: در سه ماهه نخست سال جاری فهرست، (۱۵۲۷) شرکت احصاء شده است که از این تعداد بالغ بر (۱۲۹۳) فقره در سه ماهه اول منتقل شده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران