کد خبر:1537
پ
۱۳۹۴۱۰۳۰۱۱۰۰۰۲۸۶۹۶۹۴۰۰۱۴

اولین قطار اتوبوسی جهان در ژاپن به حرکت درآمد + عکس

اولین وسیله نقلیه دو حالته DMV جهان که می‌تواند هم در بزرگراه‌ها و هم در خطوط راه‌آهن حرکت کند، روز شنبه در کایوی ژاپن رونمایی عمومی شد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اولین وسیله نقلیه دو حالته DMV جهان که می‌تواند هم ..

اولین وسیله نقلیه دو حالته DMV جهان که می‌تواند هم در بزرگراه‌ها و هم در خطوط راه‌آهن حرکت کند، روز شنبه در کایوی ژاپن رونمایی عمومی شد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اولین وسیله نقلیه دو حالته DMV جهان که می‌تواند هم در بزرگراه‌ها و هم در خطوط راه‌آهن حرکت کند، روز شنبه در کایوی ژاپن رونمایی عمومی شد.

این قطار اتوبوسی در جاده‌ها روی لاستیک‌های سنتی خود حرکت می‌کند، اما همچنین دارای چرخ‌های فولادی است که به آن اجازه می‌دهد به راحتی از آسفالت روی ریل راه‌آهن حرکت کند و این امر این وسیله نقلیه را از یک مینی‌بوس به واگن قطار تبدیل می کند.

بر اساس این گزارش، این قطار اتوبوسی توسط شرکت راه‌آهن ساحلی آسا استفاده می‌شود، که آن را راهی برای کمک به حمل نقل بین شهرهای کوچک استانی مانند کایو Kaiyo می‌داند، جایی که شرکت‌های حمل‌ونقل محلی برای تامین هزینه‌های زندگی با مشکل مواجه هستند.

کشور ژاپن ,

شیگکی میورا، مدیر عامل این شرکت، روز جمعه به رویترز گفت: این (وسیله نقلیه) می تواند به مردم محلی (به عنوان اتوبوس) خدمات دهد و آنها را به راه آهن نیز برساند. به خصوص در مناطق روستایی با جمعیت سالخورده، ما انتظار داریم که این وسیله حمل و نقل عمومی بسیار کارامدی باشد.

این وسیله نقلیه دو حالته که با سوخت دیزل کار می کند، می تواند تا ۲۱ مسافر را حمل کند و به سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت روی ریل و ۱۰۰ کیلومتر در ساعت روی آسفالت برسد.

شرکت راه‌آهن ساحلی آسا این قطار اتوبوسی را در امتداد سواحل شیکوکو در جنوب ژاپن به کار خواهد گرفت.

کشور ژاپن ,

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران