کد خبر:1525
پ
۱۴۰۰۰۹۰۸۱۵۰۱۰۰۹۸۸۲۴۱۶۱۰۸۴

اکتشافات جهانی نفت و گاز در سال ۲۰۲۱ به پایین‌ترین رقم در ۷۵ سال گذشته رسید

شرکت تحقیقاتی و تحلیلی ریستاد انرژی در گزارشی اعلام کرد که اکتشافات جهانی نفت و گاز در سال ۲۰۲۱ در مسیر رسیدن به پایین ترین سطح خود در ۷۵ سال گذشته قرار دارد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت تحقیقاتی و تحلیلی ریستاد..

شرکت تحقیقاتی و تحلیلی ریستاد انرژی در گزارشی اعلام کرد که اکتشافات جهانی نفت و گاز در سال ۲۰۲۱ در مسیر رسیدن به پایین ترین سطح خود در ۷۵ سال گذشته قرار دارد.

 

به نقل از راشاتودی، شرکت تحقیقاتی و تحلیلی ریستاد انرژی در گزارشی اعلام کرد که اکتشافات جهانی نفت و گاز در سال ۲۰۲۱ در مسیر رسیدن به پایین ترین سطح خود در ۷۵ سال گذشته قرار دارد.

تا پایان ماه نوامبر، کل حجم اکتشافات جهانی در سال جاری میلادی ۴٫۷ میلیارد بشکه معادل نفت محاسبه شده است و بدون هیچ کشف عمده ای طی ماه جاری تاکنون، این صنعت به سمت پایین ترین میزان اکتشافات خود از سال ۱۹۴۶ پیش می رود.

این رقم همچنین نشان دهنده کاهش شدید نسبت به اکتشافات ۱۲٫۵ میلیارد بشکه معادل نفتی است که در سال ۲۰۲۰ صورت گرفت.

 

بر اساس این گزارش، اکتشاف سوخت های مایع همچنان بر ترکیب هیدروکربن ها غالب هستند و ۶۶ درصد از کل یافته ها را تشکیل می دهند.

۷ مورد اکتشاف جدید در نوامبر ۲۰۲۱ اعلام شد که حدود ۲۱۹ میلیون بشکه معادل نفت از حجم جدید را به خود اختصاص داد.

میانگین ماهانه حجم اکتشافات در سال جاری میلادی اکنون به ۴۲۴ میلیون بشکه معادل نفت می رسد. کاهش حجم کلی، عدم وجود اکتشافات بزرگ برخلاف سال های گذشته را برجسته می کند.

پالزور شنگا، معاون تحقیقات بالادستی ریستاد انرژی در این باره تأکید کرد که اگرچه برخی از میادین دارای رتبه‌بندی بالا قرار است قبل از پایان سال حفاری شوند، حتی یک اکتشاف قابل توجه نیز ممکن است نتواند به حجم کشف‌شده ۲۰۲۱ کمک کند چرا که ممکن است چاه‌ها در سال تقویمی جاری تکمیل نشوند.

وی افزود: بنابراین، حجم تجمعی کشف‌شده برای سال ۲۰۲۱ به کمترین میزان خود در دهه‌های اخیر خواهد رسید.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران