کد خبر:10495
پ
۱۴۰۱۰۵۱۲۱۰۴۲۲۷۸۱۴۲۵۷۹۵۶۰۴

ایجاد ۶ میلیون کارپوشه برای اشخاص مشمول قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

براساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور برای شش میلیون نفر از اشخاص مشمول قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان کارپوشه ویژه‌ای ایجاد شده که کانال تبادل اطلاعات بین مودیان و سازمان امور مالیاتی خواهدبود. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، د..

براساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور برای شش میلیون نفر از اشخاص مشمول قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان کارپوشه ویژه‌ای ایجاد شده که کانال تبادل اطلاعات بین مودیان و سازمان امور مالیاتی خواهدبود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، اشخاص مشمول اجرای این قانون ملزم به ثبت نام در سامانه مودیان خواهند بود و برای هر مؤدی در این سامانه، کارپوشه ویژه‌ای اختصاص یافته است.

براین اساس، در جریان اجرای این قانون مؤدیان می‌توانند کلیه اطلاعات مربوط به صورتحساب‌های الکترونیکی خرید و فروش خود را در کارپوشه مشاهده و نسبت به تأیید و یا رد صورتحساب‌های خرید خود اقدام نمایند.

بنا بر این گزارش، سازمان امور مالیاتی کشور نسبت به ایجاد کارپوشه برای کلیه اشخاص مشمول قانون مزبور اقدام می نماید. در طی این فرآیند برای ۶ میلیون پرونده الکترونیکی در سامانه مؤدیان کارپوشه ایجاد و امکان ورود مؤدیان مربوطه به کارپوشه‌های ایشان فراهم شده است.

لازم به ذکر است، سازمان امور مالیاتی از تیر ماه سال جاری اعلام کرد که زیرساخت‌های لازم جهت اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان فراهم شده و مودیان می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند. همچنین براساس تصمیمات اتخاذ شده به نظر می‌رسد که این قانون به صورت مرحله‌ای و در پنج مرحله به اجرا گذاشته خواهد شد.

گفتنی است که از حدود یک ماه پیش نیز سازمان امور مالیاتی مذاکرات خود را جهت همکاری صنایع و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی کشور در اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی آغاز کرده است که به نظر می‌رسد مرحله اول فراخوان سامانه مودیان نیز مربوط به همین دسته از مشاغل خواهد بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران