کد خبر:5909
پ
۱۴۰۱۰۲۱۱۱۶۱۴۵۴۶۷۵۲۵۲۵۳۶۱۴

بازدید مسئولان از مرز دوغارون بعد از عادی شدن تردد محموله‌های تجاری و ادامه تشریفات گمرکی

بعد از عادی شدن تردد از گمرک دوغارون، هم اکنون تشریفات صادارت، ترانزیت و عملیات تخلیه و بارگیری، ترانشیپمنت، امور مسافری، بازارچه مرزی دوغارون با تمام ظرفیت در حال اجراست. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی ..

بعد از عادی شدن تردد از گمرک دوغارون، هم اکنون تشریفات صادارت، ترانزیت و عملیات تخلیه و بارگیری، ترانشیپمنت، امور مسافری، بازارچه مرزی دوغارون با تمام ظرفیت در حال اجراست.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی امروز از گمرک مرزی دوغارون بازدید کرد، در این بازدید که جعفری سرپرست گمرکات خراسان رضوی و مدیر کل گمرک مشهد به همراه چندین مدیر استانی دیگر حضور داشتند از محیط عملیاتی گمرک، دستگاه‌های ایکس ری، محوطه تخلیه و بارگیری، ترانشیپمنت، امور مسافری، بازارچه مرزی دوغارون و منطقه ویژه اقتصادی، بازدید شد.

همچنین روند اجرایی تشریفات گمرکی و راهکارهای تسهیل و رفع موانع و چالش‌های فرا روی تبادلات تجاری مورد بررسی قرار گرفت.

در این بازدید سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری با تعدادی از رانندگان داخلی و ترانزیتی ایرانی و افغانستانی در گمرک مرزی دوغارون درباره مسائل مربوط به صادرات، ترانزیت کالا گفتگو و عملکرد فعالیت های کارکنان گمرک بررسی شد.

گفتنی است، گمرک دوغارون از جمله گمرکات مهم هم‌مرز با کشور افغانستان است که عمده کالاهای بازار هرات از مسیر این گمرک تأمین می‌شود. عمده فعالیت گمرک دوغارون در حال حاضر در رویه‌های مذکور روزانه بالغ بر ۵۰۰ دستگاه کامیون می‌باشد که تشریفات گمرکی آن با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته ایکس‌ری کامیونی در حداقل زمان انجام می‌پذیرد. حجم تردد مسافر ورودی و خروجی این گمرک نیز روزانه در حدود ۴۰۰۰ مسافر می‌باشد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران