کد خبر:1718
پ
۱۴۰۰۰۸۲۴۱۳۱۰۲۳۰۸۲۴۰۵۳۰۹۴

بانک مرکزی مکزیک تا ۲۰۲۴ ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی می‌کند

بانک مرکزی مکزیک ضمن منع بانک‌های این کشور از معامله ارزهای مجازی اعلام کرد ارز دیجیتال خود را تا ۲۰۲۴ راه‌اندازی می‌کند. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، بانک مرکزی مکزیک در تلاش برای تقویت شمول مالی، ارز دیجیتال مخصوص خو..

بانک مرکزی مکزیک ضمن منع بانک‌های این کشور از معامله ارزهای مجازی اعلام کرد ارز دیجیتال خود را تا ۲۰۲۴ راه‌اندازی می‌کند.

 

به نقل از بلومبرگ، بانک مرکزی مکزیک در تلاش برای تقویت شمول مالی، ارز دیجیتال مخصوص خود را تا ۲۰۲۴ راه‌اندازی می‌کند.
دولت فدرال مکزیک در روز چهارشنبه در تأیید این تصمیم بانک مرکزی اعلام کرد:«فناوری‌های جدید و زیرساخت‌های جدید پرداخت با عنوان نسل آینده از اهمیت بالایی برخوردارند».

 

بانک‌های مرکزی در سراسر دنیا در حال ایجاد جایگزین‌هایی برای ارزهای مجازی مانند بیت کوین هستند. مقامات مالی مکزیک بانک‌ها را از معامله با ارزهای مجازی منع کرده‌اند و به‌دنبال انتشار یک ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی هستند.
بانک مرکزی مکزیک در گزارشی که در هفدهم دسامبر در وب‌سایت رسمی آن منتشر شده اعلام کرد طرحی برای ایجاد یک پلتفرم ارز دیجیتال بر پایه سیستم پرداخت بین‌بانکی SPEI دارد. در این گزارش هیچ تاریخ مشخصی برای راه‌اندازی این ارز اعلام‌نشده است. ارز دیجیتال منتشرشده توسط بانک مرکزی به مردم اجازه می‌دهد بدون داشتن حساب‌های بانکی از آن استفاده کنند.
انتهای پیام/۷۸

فدراسیون صنعت نفت ایران