کد خبر:1930
پ
۱۳۹۹۰۹۰۹۱۶۱۴۴۶۶۷۹۲۱۷۱۳۹۲۴

با ادامه کمبود جهانی تراشه، فروش خودروهای ولوو در دسامبر سقوط کرد

شرکت سوئدی ولوو روز چهارشنبه اعلام کرد که فروش این گروه خودروسازی در ماه دسامبر به علت ادامه بحران جهانی کمبود تراشه ۱۸.۱ درصد کاهش یافت. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت سوئدی ولوو روز چهارشنبه اعلام کرد که فروش این گ..

شرکت سوئدی ولوو روز چهارشنبه اعلام کرد که فروش این گروه خودروسازی در ماه دسامبر به علت ادامه بحران جهانی کمبود تراشه ۱۸.۱ درصد کاهش یافت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت سوئدی ولوو روز چهارشنبه اعلام کرد که فروش این گروه خودروسازی در ماه دسامبر به علت ادامه بحران جهانی کمبود تراشه ۱۸٫۱ درصد کاهش یافت.

شرکت ولوو که به شدت تحت تاثیر محدودیت‌های زنجیره تامین در کل صنعت خودروسازی و کمبود تراشه قرار گرفته است، در ماه نوامبر هشدار داد که کمبود تراشه تا سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

فروش جهانی این شرکت طی ماه دسامبر به ۶۴۴۳۶ خودرو کاهش یافت و فروش اروپا نیز ۱۵٫۱ درصد سقوط کرد، در حالی که در ایالات متحده ۲۶٫۷ درصد کاهش نشان داد.

ولوو تا سال ۲۰۳۰ فقط خودروی برقی تولید می‌کندفراخوان ولوو برای ۵ هزار خودروی وارداتی از چین به علت نقص فنی

ولوو در بیانیه‌ای گفت: نتیجه به‌طور قابل‌توجهی تحت‌تاثیر ادامه کمبود عرضه قطعات بود که بر تولید و در نتیجه تحویل به مشتریان تأثیر گذاشت. این شرکت همچنین تأکید کرد که تقاضا برای محصولاتش همچنان بالاست.

فروش این شرکت مستقر در گوتنبرگ در سال گذشته با رشد ۵٫۶ درصدی به ۶۹۸۶۹۳ خودرو رسید که ۲۷ درصد از آن‌ها مدل‌های ریچارج Recharge با پیشرانه تمام الکتریکی یا پلاگین هیبریدی بودند.

چشم انداز سال ۲۰۲۱ ولوو که رشد حجم فروش و درآمد این شرکت را نشان می‌دهد حکایت از بهبود سودآوری و رسیدن آن به سطح قبل از همه گیری دارد. قرار است درآمدهای سه ماهه چهارم ولوو در تاریخ ۱۱ فوریه منتشر شود.

این شرکت که اکثریت سهام آن متعلق به هلدینگ جیلی چین است، در ماه اکتبر پس از پایان بزرگترین عرضه اولیه سهام اروپا در سال جاری میلادی در بورس نزدک استکهلم فهرست شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران