کد خبر:2903
پ
۱۳۹۲۱۱۱۶۱۰۰۴۰۳۳۷۳۲۰۵۵۰۹۴

تأمین مالی ۱۰۳ طرح در بخش انرژی از محل منابع ارزی صندوق توسعه ملی

تأمین مالی ۵۷ طرح در بخش نفت و گاز به مبلغ ۲۷ میلیارد دلار و ۴۶ طرح نیز در بخش نیروگاه های تولید برق به مبلغ ۴/۶ میلیارد دلار، از مهمترین طرح های ارزی تامین مالی شده از محل منابع ارزی صندوق توسعه ملی است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خب..

تأمین مالی ۵۷ طرح در بخش نفت و گاز به مبلغ ۲۷ میلیارد دلار و ۴۶ طرح نیز در بخش نیروگاه های تولید برق به مبلغ ۴/۶ میلیارد دلار، از مهمترین طرح های ارزی تامین مالی شده از محل منابع ارزی صندوق توسعه ملی است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس خلاصه عملکرد طرحهای ارزی صندوق توسعه ملی از محل قراردادهای عاملیت و سپرده گذاری ارزی تا پایان دی ماه ۱۴۰۰؛ برای ۳۶۴ طرح به مبلغ ۴۰ میلیارد دلار تأمین مالی صوت گرفته است.

همچنین در سال جاری حدود ۸۰۰ میلیون دلار برای ۴ طرح ارزی اعلام وصول صادر شده است که در مرحله‌ی تخصیص منابع قرار دارد.

از مهمترین طرح‌های ارزی تأمین مالی شده از محل منابع ارزی صندوق می توان به تأمین مالی طرح‌های شرکت توسعه نفت و گاز صبای کنگان به مبلغ ۷ میلیارد دلار، شرکت بیدبلند خلیج فارس ۲/۲ میلیارد دلار و نفت و گاز پتروسینا آریا و توسعه نفت و گاز صبا اروند هر کدام به مبلغ ۲ میلیارد دلار اشاره کرد.

همچنین تأمین مالی ۴۶ طرح در بخش نیروگاه‌های تولید برق به مبلغ ۴/۶ میلیارد دلار و تولید ۷/۲ هزار مگاوات برق، از جمله طرحهای شرکت سبلان برق امید به مبلغ ۳۵۰ میلیون دلار و شرکت تدبیر سازان سرآمد(سیکل ترکیبی ارومیه) به مبلغ ۳۵۰ میلیون دلار و تأمین مالی ۳۹ طرح در بخش آهن و فولاد به مبلغ ۳/۲ میلیارد دلار از دیگر اقدامات توسط صندوق توسعه ملی به شمار می‌رود.

همچنین، در خصوص طرحهای ارزی به بهره برداری رسیده تا پایان دی ۱۴۰۰، از محل قراردادهای عاملیت های ارزی می توان به بهره برداری از ۱۸۵ طرح ارزی با مسدودی بیش از ۱۳٫۶ میلیارد دلار اشاره کرد که پیش بینی می شود حدود ۳۶ هزار شغل ایجاد یا تثبیت به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران