کد خبر:4857
پ
۱۳۹۳۰۸۰۳۱۵۰۹۱۳۹۱۳۳۹۲۰۳۵۴

تأکید روسیه بر ساخت خط لوله جریان پاکستان

وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه به نقل از مقامات این کشور اعلام کرد که ساخت خط لوله گاز “جریان پاکستان” یکی از وظایفی است که برای توسعه روابط بین مسکو و اسلام آباد در اولویت خواهد بود. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، ..

وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه به نقل از مقامات این کشور اعلام کرد که ساخت خط لوله گاز "جریان پاکستان" یکی از وظایفی است که برای توسعه روابط بین مسکو و اسلام آباد در اولویت خواهد بود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه به نقل از مقامات این کشور اعلام کرد که ساخت خط لوله گاز "جریان پاکستان" یکی از وظایفی است که برای توسعه روابط بین مسکو و اسلام آباد در اولویت خواهد بود.

این اظهارات در چارچوب دیدار سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و شاه محمود قریشی، همتای پاکستانی وی در شهر تونشی چین انجام شد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: آمادگی برای ایجاد تعامل دوجانبه در چند زمینه ابراز شد. افزایش گردش مالی و اجرای طیف وسیعی از پروژه ها در حوزه انرژی، از جمله ساخت خط لوله گاز "پاکستان استریم" (جریان پاکستان)، به عنوان وظایف اولویت‌دار تعیین شد.

توافق کلیدی روسیه و پاکستان برای صادرات گاز و گندمروسیه و پاکستان به زودی ساخت خط لوله گاز را آغاز می‌کنند

وزرای خارجه پاکستان و روسیه در این نشست همچنین درباره مسائل بین المللی تبادل نظر کردند و از ادامه "تلاش های دیپلماتیک برای حل و فصل بحران اوکراین" حمایت کردند.

طرفین همچنین در مورد موضوع شهرک سازی در افغانستان گفتگو کردند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران