کد خبر:2526
پ
۱۳۹۳۰۹۱۱۱۵۳۹۳۳۴۸۲۴۲۰۶۰۶۴

تأکید عربستان برای افزایش روابط اقتصادی با عراق

رئیس شورای هماهنگی عربستان و عراق بر اهمیت روابط و منافع مشترک بین ریاض و بغداد به ویژه در زمینه‌های تجاری و سرمایه گذاری تاکید کرد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از عرب نیوز، رئیس شورای هماهنگی عربستان و عراق روز یکشنبه بر اهمیت ر..

رئیس شورای هماهنگی عربستان و عراق بر اهمیت روابط و منافع مشترک بین ریاض و بغداد به ویژه در زمینه‌های تجاری و سرمایه گذاری تاکید کرد.

 

به نقل از عرب نیوز، رئیس شورای هماهنگی عربستان و عراق روز یکشنبه بر اهمیت روابط و منافع مشترک بین ریاض و بغداد به ویژه در زمینه‌های تجاری و سرمایه گذاری تاکید کرد.

عبدالرحمن بن احمد الحربی، که همچنین ریاست اداره کل تجارت خارجی عربستان را به عهده دارد، گفت: این کشور پادشاهی تحت رهبری ملک سلمان و ولیعهد، محمد بن سلمان، اهمیت زیادی برای روابط با عراق قائل است و شورای هماهنگی عربستان و عراق با هدف تقویت روابط تاریخی دو کشور در همه زمینه ها ایجاد شده است.

در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری عربستان سعودی منتشر شد، آمده است که وی این اظهارات را یک روز پیش از برگزاری نشست‌ مجمع تجاری و شورای عربستان و عراق در ریاض بیان کرد.

 

الحربی تأکید کرد که میزبانی این مجمع و شورا نیز در راستای چشم انداز عربستان برای سال ۲۰۳۰ و نقش آن در استفاده حداکثری از فرصت های اقتصادی و تحول سریع در این کشور است.

به گفته الحربی، روابط تجاری بین دو کشور به سطوح بی سابقه ای رسیده است و حجم مبادلات تجاری از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ نزدیک به ۲۰ میلیارد ریال سعودی (۵٫۳ میلیارد دلار) بوده است.

وی افزود: انتظار می رود در نشست‌های مجمع تجاری عربستان و عراق و شورای تجاری عربستان و عراق تعدادی توافقنامه و یادداشت تفاهم بین بخش خصوصی عربستان و عراق امضا شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران