کد خبر:9883
پ
۱۴۰۱۰۵۳۱۱۸۲۱۳۳۴۰۵۲۵۹۳۸۸۹۴

تاکید بر تبادل الکترونیکی اطلاعات میان گمرکات ایران و آذربایجان

دیدار دو جانبه روسای گمرکات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در تهران برگزار شد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا مقدسی رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و شاهین باقیروف سرپرست کمیته دولتی گمرک جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کرد..

دیدار دو جانبه روسای گمرکات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در تهران برگزار شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا مقدسی رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و شاهین باقیروف سرپرست کمیته دولتی گمرک جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو کردند .

در این دیدار دو طرف امضای یادداشت تفاهم سه جانبه در زمینه تسهیل ترانزیت میان روسای گمرکات ایران ، روسیه و آذربایجان را بسیار مهم‌ توصیف کردند و سرپرست کمیته دولتی گمرک جمهوری آذربایجان تاکید کرد که امضای این یادداشت تفاهم عدم معطلی کامیون ها و محصولات ایرانی را بدنبال خواهد داشت.

همچنین دو طرف با تاکید بر ضرورت تبادل الکترونیکی اطلاعات میان گمرکات دو کشور در خصوص جزئیات و مسائل پیش رو در راستای انتقال الکترونیکی اطلاعات برای آسان کردن تشریفات گمرکی بحث و تبادل نظر کردند .

پایانه ریلی آستارا و تسریع در اتمام زیرساخت های آن بخش دیگری از مذاکرات روسای گمرکات دو کشور بود که می تواند در تبادل تجارت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان نقش مهمی ایفا کند .

انجام برخی هماهنگی ها در خصوص ساعت کاری مرزها و پیاده سازی پروژه تیر الکترونیکی از دیگر مواردی بود که در این دیدار در این خصوص مذاکره و تاکید شد که آمادگی کامل برای رفع هر گونه موانع گمرکی برای تسهیل و توسعه تجارت دو کشور وجود دارد .

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران