کد خبر:2993
پ
۱۴۰۰۰۵۰۵۱۲۱۳۲۱۷۰۵۲۳۲۶۲۹۶۴

تجارت روسیه و آمریکا با وجود تنش‌ها افزایش می‌یابد

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع روسیه اعلام کرد که تجار روسی و آمریکایی با وجود تنش های سیاسی بین دو کشور، قصد جدی برای گسترش همکاری دارند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی کاتیرین، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع روسیه د..

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع روسیه اعلام کرد که تجار روسی و آمریکایی با وجود تنش های سیاسی بین دو کشور، قصد جدی برای گسترش همکاری دارند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی کاتیرین، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع روسیه در گفتگو با تاس اعلام کرد که تجار روسی و آمریکایی با وجود تنش های سیاسی بین دو کشور، قصد جدی برای گسترش همکاری دارند.

وی گفت: تجار هر دو کشور به طور جدی قصد ادامه همکاری دارند که فرصت‌های کاملاً مطلوبی برای آن وجود دارد. و این موضوع علیرغم تنش‌های ژئوپلیتیکی بین ایالات متحده و روسیه پیگیری می شود.

ولادیمیر پادالکو، نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنعت روسیه نیز همین دیدگاه را دارد. وی خاطرنشان کرد که رشد تجارت روسیه و آمریکا کاملاً تأیید می کند که تجار دو کشور قصد افزایش همکاری دارند.

رشد ۴۸ درصدی تجارت روسیه و آمریکا با وجود تنش‌های دیپلماتیک

پادالکو به ارقام ارائه شده توسط سرویس گمرک فدرال روسیه اشاره کرد که بر اساس آن گردش مالی تجاری روسیه و آمریکا در ۱۱ ماه سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد افزایش یافت و به بیش از ۳۱ میلیارد دلار رسید.

صادرات روسیه با ۶۳ درصد افزایش به ۱۶ میلیارد دلار رسید، در حالی که واردات با ۲۸ درصد افزایش به بیش از ۱۵ میلیارد دلار رسید.

وی توضیح داد: در نتیجه، حجم تجارت روسیه و آمریکا در ۱۱ ماه سال ۲۰۲۱ به رکورد ۳۱ میلیارد دلاری قبلی تجارت دوجانبه ثبت شده در سال ۲۰۱۱ رسید.

نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنعت روسیه همچنین تأکید کرد که بیش از ۱۱۰۰ شرکت آمریکایی در بازار این کشور فعالیت می‌کنند.

طبق برآورد اتاق بازرگانی آمریکا در روسیه، سرمایه‌گذاری انباشته شرکت‌های آمریکایی در روسیه بیش از ۹۶ میلیارد دلار است که ۹ برابر ارقام رسمی است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران