کد خبر:2772
پ
۱۳۹۱۰۸۲۸۰۰۰۰۴۴۴

تحریم‌های آمریکا علیه روسیه تعادل سیستم مالی جهان را برهم می‌زند

متخصصان اقتصاد عقیده دارند وضع تحریم‌های گسترده علیه روسیه در اقتصاد کشورهای توسعه‌یافته مخصوصاً کشورهای اروپایی آشفتگی ایجاد کرده و ثبات سیستم مالی جهان را برهم می‌زند. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نیویورک‌تایمز، تحریم‌های اقت..

متخصصان اقتصاد عقیده دارند وضع تحریم‌های گسترده علیه روسیه در اقتصاد کشورهای توسعه‌یافته مخصوصاً کشورهای اروپایی آشفتگی ایجاد کرده و ثبات سیستم مالی جهان را برهم می‌زند.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نیویورک‌تایمز، تحریم‌های اقتصادی که آمریکا قصد دارد در صورت حمله روسیه به اوکراین علیه این کشور وضع کند، ثبات سیستم مالی جهان را تهدید می‌کند.

هیچ کشوری تا به امروز سعی نکرده چنین تحریم‌های گسترده‌ای علیه یک اقتصاد به بزرگی روسیه وضع کند. متخصصان عقیده دارند این اقدام در اقتصاد کشورهای توسعه‌یافته مخصوصاً کشورهای اروپای آشفتگی ایجاد کرده و ثبات سیستم مالی جهان را برهم می‌زند.

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد اقتصاد جهان را کاهش دادپیش بینی سازمان ملل از رشد ۴ درصدی اقتصاد جهان در سال جاری میلادی

همچنین این تحریم‌ها باعث اقدامات متقابل جدی از سوی روسیه خواهد شد.

دولت آمریکا قبلاً هم بارها روسیه را تهدید کرده بود در صورت حمله به اوکراین تحریم‌های وسیعی علیه آن اعمال خواهد کرد اما این تحریم‌ها را دقیقاً اعلام نکرده بود. وال‌استریت ژورنال در روز جمعه ادعا کرد تحریم‌های آمریکا بانک‌های دولتی و صادرات فناوری را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

انتهای پیام/۸۹

فدراسیون صنعت نفت ایران