کد خبر:2193
پ
۱۳۹۹۰۹۲۹۱۱۴۶۳۶۴۷۲۱۸۳۹۶۳۴

تزریق گاز به مخازن اروپا برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ به زیر ۵۰ درصد رسید

بر اساس داده های انجمن زیرساخت گاز اروپا (GIE)، تزریق گاز طبیعی به مخازن زیرزمینی این قاره به زیر ۵۰ درصد کاهش یافته است. این اتفاق در اوایل سال ۲۰۲۲ برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ صورت گرفته است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگز..

بر اساس داده های انجمن زیرساخت گاز اروپا (GIE)، تزریق گاز طبیعی به مخازن زیرزمینی این قاره به زیر ۵۰ درصد کاهش یافته است. این اتفاق در اوایل سال ۲۰۲۲ برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ صورت گرفته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، بر اساس داده های انجمن زیرساخت گاز اروپا (GIE)، تزریق گاز طبیعی به مخازن زیرزمینی این قاره به زیر ۵۰ درصد کاهش یافته است. این اتفاق در اوایل سال ۲۰۲۲ برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ صورت گرفته است.

برداشت گاز از مخازن زیرزمینی اروپا در ۱۲ ژانویه به ۸۱۴٫۶۶ میلیون متر مکعب رسید. در عین حال، تنها ۲۲٫۶۴ میلیون متر مکعب تزریق شد. بنابراین این مخازن فقط ۴۹٫۳۳ درصد پر شده است.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر حدود ۵۳٫۲۶ میلیارد متر مکعب گاز در مخازن اروپا موجود است که ۱۷٫۷ میلیارد متر مکعب کمتر از سال گذشته است.

بزرگ‌ترین مخازن ذخیره اضطراری گاز اروپا به پایین‌ترین سطح خود رسیدندنروژ برنده بزرگ بحران گاز اروپا

این در حالی است که جریان گاز به سیستم حمل و نقل گاز اروپا از پایانه های LNG در بحبوحه افزایش تعداد تانکرهای حمل گاز مایع از ایالات متحده به اروپا شاهد رشد فزاینده‌ای بود.

این تعداد تانکر در این فصل از سال بی سابقه است و میزان این گاز حدود ۳۶۰-۳۸۰ میلیون متر مکعب در روز تخمین زده می شود.

ذخایر LNG در انبارهای اروپایی نیز ۲۵ درصد بیشتر از سال گذشته بوده و ۱۵ درصد بالاتر از میانگین رقم اواسط ژانویه در پنج سال گذشته است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران