کد خبر:3176
پ
۱۳۹۸۰۷۰۸۱۷۲۸۴۹۱۹۲۱۸۵۳۸۴۴۴

تسلا خودروهای برقی خود را به دلیل ایجاد خطر برای عابران فرا ‌خواند

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا (NHTSA) اعلام کرد که شرکت تسلا به دلیل یک ویژگی که می‌تواند هشدارهای صوتی را برای عابران پنهان کند، برای تقریباً ۵۸۰ هزار خودروی خود در ایالات متحده فراخوان صادر کرده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری ..

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا (NHTSA) اعلام کرد که شرکت تسلا به دلیل یک ویژگی که می‌تواند هشدارهای صوتی را برای عابران پنهان کند، برای تقریباً ۵۸۰ هزار خودروی خود در ایالات متحده فراخوان صادر کرده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه به نقل از اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا (NHTSA) در گزارشی اعلام کرد که شرکت تسلا تقریباً ۵۸۰ هزار خودروی خود را در ایالات متحده به دلیل یک ویژگی که می‌تواند هشدارهای صوتی را برای عابران پنهان کند، فراخوانده است.

بر اساس این گزارش، گفته می شود که برخی از از وسایل نقلیه تسلا دارای عملکردی هستند که شرکت آن را "بوم باکس" نامیده است که به رانندگان اجازه می دهد صداهای مختلف را از طریق یک بلندگوی خارجی در حالی که خودرو در حال حرکت است پخش کنند. این ویژگی استانداردهای ایمنی فدرال را نقض می کند، زیرا خودروهای برقی بی سر و صدا حرکت می کنند و به صداهای هشدار برای عابران پیاده نیاز دارند.

آسوشیتدپرس به نقل از اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا نوشت: در حالی که بوم باکس و صدای هشدار عابر پیاده یکدیگر را حذف می کنند، صداهایی که با استفاده از بوم باکس منتشر می‌شوند می‌توانند به گونه‌ای تعبیر شوند که سیستم هشدار عابر پیاده را از انطباق با استانداردهای ایمنی خارج می‌کنند.

فراخوان تسلا برای ۸۱۷ هزار خودرو در آمریکا به دلیل نقص فنیسرمایه گذاران تسلا خواستار میلیاردها دلار خسارت از ایلان ماسک شدند

این اداره همچنین تأکید کرد که به‌روزرسانی یک نرم‌افزار که بوم باکس را در هنگام رانندگی، دنده معکوس یا خنثی غیرفعال می‌کند، مشکل را برطرف می‌کند.

به گفته آسوشیتدپرس، این فراخوان خودروهای تسلا شامل مدل X، S و Y مدل های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ و همچنین مدل ۳ که بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ ساخته شده است را پوشش می‌دهد.

این چهارمین فراخوانی است که در دو هفته گذشته اعلام شده است. روز چهارشنبه، تسلا اعلام کرد که در حال فراخوان نزدیک به ۲۷۰۰۰ وسیله نقلیه در ایالات متحده به دلیل نگرانی از این موضوع است که سیستم های گرمایش کابین ممکن است شیشه جلو را به سرعت یخ زدایی نکنند، که دید را کاهش داده و خطر تصادف را افزایش می دهد.

جمعه گذشته اعلام شد که بیش از ۸۰۰ هزار خودرو به دلیل نقص سیستم هشدار کمربند ایمنی فراخوان شده‌اند.

بر اساس سوابق اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا، فراخوان پنجشنبه پانزدهمین فراخوان تسلا از ژانویه ۲۰۲۱ است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران