کد خبر:4107
پ
۱۴۰۰۰۹۳۰۱۹۱۱۱۷۱۵۹۲۴۳۲۶۲۱۴

تقویت ساختاری صنعت بیمه با کوتاه شدن فرایند صدور مجوزها/بسیاری از ظرفیت‌های بیمه‌ای مغفول مانده است

رئیس کل بیمه مرکزی ایران با بیان اینکه کوتاه شدن فرایند صدور مجوزها از اولویت های بیمه مرکزی است که به تقویت ساختاری صنعت بیمه منتهی خواهد شد، گفت: با وجود فعالیت انجام شده، بسیاری از ظرفیت های بیمه‌ای همچنان مغفول مانده که باید احیا شود. – اخبار اقت..

رئیس کل بیمه مرکزی ایران با بیان اینکه کوتاه شدن فرایند صدور مجوزها از اولویت های بیمه مرکزی است که به تقویت ساختاری صنعت بیمه منتهی خواهد شد، گفت: با وجود فعالیت انجام شده، بسیاری از ظرفیت های بیمه‌ای همچنان مغفول مانده که باید احیا شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجید بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی ایران، در خصوص اقداماتی که در آینده پیگیری خواهد شد، گفت: استقرار حاکمیت شرکتی و پرهیز از مداخله گری در امور غیرمرتبط از جمله برنامه هایی است که با جدیت دنبال خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر ضرورت نوآوری در ارائه محصولات، هوشمندسازی خدمات و بیمه گری مبتنی بر تنوع ریسک ها، گفت: کوتاه شدن فرایند صدور مجوزها از اولویت های بیمه مرکزی است که به تقویت ساختاری صنعت بیمه منتهی خواهد شد.

بهزادپور با اشاره به اهمیت فراوان سرمایه های انسانی در پیشبرد اهداف کلان اقتصادی کشور، اظهار کرد: در کنار توسعه صنعت بیمه باید حفظ امنیت فعالان شبکه فروش و توجه به معیشت کارکنان این صنعت نیز بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای عالی بیمه، حمایت از بیمه گران را مهمترین اولویت نهادناظر توصیف کرد و افزود: مبارزه با فساد، تبانی و تبعیض از دیگر اولویت هایی است که در بستر ظرفیت های قانونی دنبال خواهد شد. حفظ و ارتقای دستاوردهای گذشته با نگاه تحول گرایانه به آینده از مولفه های اصلی دستیابی به توسعه پایدار است.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید ویژه بر ضرورت همدلی و همراهی تمامی نهادها، مدیران، صاحبنظران و کارشناسان بیمه ای در ارتقای این صنعت، تصریح کرد: با وجود فعالیت های مستمر برای بازیابی جایگاه صنعت بیمه هنوز بسیاری از ظرفیت های بیمه ای مغفول مانده که باید احیا شود.

وی اظهار داشت: اندازه فعلی این صنعت با وجود حجم بالای ریسک هایی نظیر حوادث طبیعی، سوانح جاده ای و گستردگی مباحث درمانی در شان این صنعت نیست و باید گسترش یابد.

بهزاد پور با اشاره به ابعاد بزرگ صنعت بیمه و تاکید بر برخی از آمارهای قابل توجه مانند سرمایه گذاری در حد ۱۵۰هزار میلیارد تومان، سرمایه در حد۴۰هزار میلیارد تومان و فروش و درآمد در حد ۱۰۰هزار میلیارد تومان، گفت: این شرایط درحد اقتصاد کشور نیست و در این زمینه نیاز به توسعه جدی وجود دارد.

وی در ادامه بر لزوم بهره گیری از مولفه های شریعت اسلام برای توسعه بیمه گری در جامعه تاکید کرد و گفت: با حمایت وزارت امور اقتصادی و دارایی و بهره گیری از قابلیت مشاوره و کارشناسی،راه اندازی کمیته فقهی و تاسیس شرکت بیمه تکافل در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بهزادپور، سرمایه گذاری هوشمندانه در بازار سرمایه و انتشار اوراق بیمه ای را از جمله راهکارهای تقویت بنیان های صنعت بیمه دانست و افزود: با استقرار سامانه بیمه گری و تغییر شیوه های نظارتی می توان به ارتقای سطح صنعت بیمه در کشور امیدوارتر بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران