کد خبر:2000
پ
۱۳۹۸۱۰۱۰۰۹۵۸۵۵۶۲۱۹۲۵۱۶۷۴

تمایل چین به گاز طبیعی روسیه به‌دنبال تیره شدن روابط با استرالیا و آمریکا

چین در تلاش برای کاهش وابستگی به گاز استرالیا و آمریکا به دنبال تیره شدن روابط پکن با این کشورها، واردات گاز طبیعی از روسیه را افزایش می‌دهد. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، چین به‌دنبال یک کانال سریع دیگر ..

چین در تلاش برای کاهش وابستگی به گاز استرالیا و آمریکا به دنبال تیره شدن روابط پکن با این کشورها، واردات گاز طبیعی از روسیه را افزایش می‌دهد.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، چین به‌دنبال یک کانال سریع دیگر جهت دوبرابر کردن واردات گاز طبیعی از روسیه است که می‌تواند دست برتر را در معامله با استرالیا به پکن بدهد.

خط لوله گاز «قدرت سیبری ۲» که توسط شرکت گازپروم روسیه ساخته خواهد شد، سالیانه ۵۰ میلیارد مترمکعب گاز را به شمال چین می‌رساند. رئیس‌جمهور روسیه ماه گذشته اعلام کرد مطالعات بر روی این خط لوله به‌زودی پایان خواهد یافت.

تغییر مسیر محموله‌های گاز از چین به انگلیستقاضای نفت چین در ۲۰۳۰ به اوج خود می‌رسد

مدیر بخش انرژی، آب‌وهوا و منابع طبیعی در شرکت خدمات حرفه‌ای یورواسیا گروپ گفت:« همان‌طور که اتحادیه اروپا می‌تواند از گاز طبیعی مایع به‌عنوان یک اهرم سیاسی استفاده کند، چین هم از خط لوله گاز روسیه به‌عنوان یک ابزار سیاسی در برابر وابستگی خود به گاز طبیعی مایع استرالیا و آمریکا در بحبوحه تیره شدن روابط با این کشورها طی چند سال گذشته، بهره می‌برد».

دومین اقتصاد بزرگ دنیا ۴۳ درصد از نیاز گاز خود در ۲۰۲۰ را وارد کرده که شامل ۸۹ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی مایع و ۴۶ میلیارد مترمکعب گاز از طریق خط لوله می‌شود. حدود ۴۳ درصد از واردات گاز طبیعی مایع چین از استرالیا صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/۷

فدراسیون صنعت نفت ایران