کد خبر:7646
پ
۱۴۰۱۰۲۱۶۰۹۲۸۳۶۱۰۲۲۵۲۷۳۳۰۴

توافق ایران و روسیه برای انجام پروژه مشترک کشتی‌سازی

گزارش رسانه‌ها حاکی است که ایران و روسیه برای ایجاد شرکت مشترک کشتی سازی در منطقه دریای خزر به یک توافق اولیه دست یافتند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری تلسور، ایران و روسیه برای ایجاد شرکت مشترک کشتی سازی در منطقه دریا..

گزارش رسانه‌ها حاکی است که ایران و روسیه برای ایجاد شرکت مشترک کشتی سازی در منطقه دریای خزر به یک توافق اولیه دست یافتند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری تلسور، ایران و روسیه برای ایجاد شرکت مشترک کشتی سازی در منطقه دریای خزر به توافق اولیه دست یافتند.

علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در دیدارهایی که در چارچوب بیست و پنجمین مجمع بین المللی اقتصاد سن پترزبورگ (SPIEF) در روسیه برگزار شد، یک تفاهم نامه همکاری در زمینه کشتی سازی را با مقامات روسیه امضا کرد.

در این گزارش آمده است: طرف روسی متعهد شده است که به طرف ایرانی در ساخت کشتی به طور مشترک و همچنین تامین کشتی‌های مورد نیاز جمهوری اسلامی ایران کمک کند.

همچنین ایران و روسیه به توافقی دست یافته‌اند که بر اساس آن شرکت‌های ایرانی قطعات خود را به کارخانه های کشتی‌سازی در روسیه عرضه خواهند کرد.

جزئیات توافقات تجاری ایران و روسیه/ ایران ۵ میلیون تن غله از روسیه وارد می‌کندامضای نخستین تفاهمنامه بین المللی صنعت نمایشگاهی بین ایران و روسیه

این گزارش همچنین تاکید می‌کند که توافق‌های صورت گرفته در راستای تفاهم گسترده‌تر بین تهران و مسکو برای افزایش روابط تجاری خود در امتداد کریدور حمل‌ونقل بین‌المللی شمال-جنوب (INSTC) است. این کریدور گذرگاه مهمی است که مراکز تجاری منطقه را به هم متصل می‌کند.

در این متن آمده است: حمایت لجستیکی روسیه از ناوگان کشتی‌های تجاری ایران به طرح‌هایی برای افزایش رفت آمد کشتی‌ها در امتداد کریدور شمال-جنوبی کمک خواهد کرد.

در همین راستا، مقامات ایرانی طی روزهای اخیر اعلام کردند که اولین ترانزیت آزمایشی یک محموله باری بین روسیه و هند را از طریق این کریدور انجام داده‌اند.

این توافقات در حالی صورت می گیرد که هر دو کشور ایران و روسیه با تحریم های شدید آمریکا و متحدانش مواجه هستند.

ایران از زمانی که واشنگتن به طور یکجانبه از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۸ خارج شد، تحت تحریم‌های آمریکا قرار گرفت و در مورد روسیه نیز تحریم‌ها پس از عملیات نظامی این کشور در اوکراین افزایش یافت.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران