کد خبر:3929
پ
۱۴۰۰۰۲۱۸۱۰۵۸۵۳۵۸۸۲۲۷۱۹۹۶۴

توقف فعالیت بزرگترین بانک روسیه در اتریش

سازمان مدیریت مالی اتریش سه شنبه شب با استناد به دستورات بانک مرکزی اروپا در بحبوحه تحریم های مالی گسترده علیه مسکو به دلیل درگیری در اوکراین، دستور تعطیلی فوری شعب بانک روسی اسبربانک در اروپا را صادر کرد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به..

سازمان مدیریت مالی اتریش سه شنبه شب با استناد به دستورات بانک مرکزی اروپا در بحبوحه تحریم های مالی گسترده علیه مسکو به دلیل درگیری در اوکراین، دستور تعطیلی فوری شعب بانک روسی اسبربانک در اروپا را صادر کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، سازمان مدیریت مالی اتریش سه شنبه شب با استناد به دستورات بانک مرکزی اروپا در بحبوحه تحریم های مالی گسترده علیه مسکو به دلیل درگیری در اوکراین، دستور تعطیلی فوری شعب بانک روسی اسبربانک در اروپا Sberbank Europe را صادر کرد.

این سازمان در بیانیه‌ای که ساعت ۱۰:۴۵ شب به وقت محلی منتشر شد، گفت: شعبه اروپایی اسبربانک از ادامه فعالیت‌های تجاری خود به طور کامل با اثر فوری محروم شد.

بر اساس این گزارش، اسبربانک روز دوشنبه اعلام کرده بود که پس از اقدام اتحادیه اروپا و ایالات متحده برای تحریم چندین بانک بزرگ روسیه به عنوان بخشی از اقدامات تنبیهی علیه مسکو به دلیل حمله به اوکراین، با "خروج قابل توجه سپرده های مشتریان در مدت زمان بسیار کوتاه" مواجه شده است.

بوئینگ تعمیر و نگهداری هواپیماهای روسیه را متوقف کردفورد فعالیت خود را در روسیه متوقف کرد

این خروج سرمایه از این بانک باعث شد تا سازمان مدیریت مالی اتریش یک مهلت قانونی را برای فعالیت مالی این بانک اعمال کند و بانک مرکزی اروپا نیز اعلام کرد Sberbank Europe "در حال ورشکستگی یا احتمال ورشکستگی" است.

این سازمان گفت که اتریش اکنون سپرده های تا سقف ۱۰۰ هزار یورو (۱۱۱۲۴۰ دلار) در هر حساب را تحت طرح تضمین سپرده پوشش می دهد.

لندن همچنین این بانک را روز سه‌شنبه تحریم کرد و آن را "بازیگر فوق‌العاده مهم در بخش خدمات مالی روسیه، که برای دولت روسیه اهمیت استراتژیک دارد" خواند.

با این حال، تحریم های بریتانیا بر عملیات این بانک در روسیه تأثیری نخواهد گذاشت.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران