کد خبر:2741
پ
۱۳۹۴۱۱۰۶۱۵۴۴۰۲۱۵۴۶۹۷۶۱۹۴

ثبت رکورد ۴ میلیارد دلاری گردش تجاری ایران و روسیه در سال ۲۰۲۱

نماینده تجاری روسیه در ایران اعلام کرد که احتمالاً گردش تجاری دو کشور تا پایان سال ۲۰۲۱ به رقم بی‌سابقه ۴ میلیارد دلار رسیده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، رستم ژیگانشین، نماینده تجاری روسیه در ایران روز جمعه د..

نماینده تجاری روسیه در ایران اعلام کرد که احتمالاً گردش تجاری دو کشور تا پایان سال ۲۰۲۱ به رقم بی‌سابقه ۴ میلیارد دلار رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، رستم ژیگانشین، نماینده تجاری روسیه در ایران روز جمعه در گفتگو با تاس اعلام کرد که احتمالاً گردش تجاری دو کشور تا پایان سال ۲۰۲۱ به رقم بی‌سابقه ۴ میلیارد دلار رسیده است.

وی گفت: گردش تجاری (ایران و روسیه) در طول ۱۱ ماه اول ۲۰۲۱ نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۸۹٫۴ درصد افزایش یافت و به ۳٫۷۶ میلیارد دلار رسید.

ژیگانشین افزود: محصولات کشاورزی حدود ۸۰ درصد از گردش تجاری دو کشور را به خود اختصاص می‌دهد. در وهله اول، غلات و محصولات روغنی در صادرات ما افزایش یافت. صادرات واکسن‌ها را می‌توان در میان موقعیت‌های جدید مورد توجه قرار داد – عرضه ما به ایران در این ارتباط در مجموع ۴۵ میلیون دلار بوده است.

برنامه ایران و روسیه برای افزایش حمل و نقل تجاری از طریق دریای خزرمذاکرات ایران و روسیه با موضوع خط اعتباری ۵ میلیارد دلاری

این مقام روسیه خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های خاصی در حوزه انرژی در حال انجام است که در سال ۲۰۲۱ فعال‌تر شدند. این امر رشد گردش مالی در سال گذشته را تقویت کرد.

وی گفت: در وهله اول، سبزیجات، میوه جات، خشکبار و آجیل محصولاتی هستند که از ایران وارد می‌شوند.

ژیگانشین همچنین اعلام کرد که نشست بعدی کمیسیون بین دولتی روسیه و ایران ممکن است در بهار امسال برگزار شود.

وی گفت: امکان برگزاری (جلسه) کمیسیون بین‌دولتی تا قبل از تابستان ۲۰۲۲ در دست بررسی است، اما این امر به شرایط بخش بهداشت و سلامت بستگی دارد.

به گفته این مقام روسیه، توافق برای برگزاری نشست بعدی کمیسیون بین‌دولتی که این بار قرار است در مسکو برگزار شود، در جریان سفر اخیر رئیس جمهور ایران حاصل شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران