کد خبر:6050
پ
۱۳۹۲۱۱۱۶۱۰۰۴۰۳۳۷۳۲۰۵۵۰۹۴

جزئیات تازه از قرارداد صندوق توسعه ملی و صندوق تثبیت بازار/ تزریق ماهیانه ۶۵۰ میلیارد تومان به بازار سهام

رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه در خصوص موضوعات طرح شدن مبنی بر اختلاف بین این صندوق و صندوق توسعه ملی گفت: مناقشه‌ای نبوده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیرمهدی صبائی با اشاره به لزوم انعقاد قرارداد صندوق توسعه ملی با صندو..

رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه در خصوص موضوعات طرح شدن مبنی بر اختلاف بین این صندوق و صندوق توسعه ملی گفت: مناقشه‌ای نبوده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیرمهدی صبائی با اشاره به لزوم انعقاد قرارداد صندوق توسعه ملی با صندوق تثبیت بازار سرمایه، گفت: این قرارداد از منظر حقوقی و مالی مهم بود که باید بررسی می‌شد به همین خاطر طی کردن سلسله مراتب زمان برد و قرارداد امضا و پرداختی‌ها از سرگرفته شد.

صبائی افزود: طی قرارداد، می‌بایست ماهیانه ۶۵۰ میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود و پایان دی ماه ۶۵۰ میلیارد تومان واریز شد و دو قسط ۶۵۰ میلیارد تومانی یعنی هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده اخیر مربوط به ماه‌های بهمن و اسفند است که واریز شد.
رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: یک واریزی دیگر هم مربوط به فروردین و اردیبهشت است تا قبل از پایان اردیبهشت واریز خواهد شد و به صورت مستمر ماهیانه ۶۵۰ میلیارد تومان واریز خواهیم داشت.
وی درباره شرایط کنونی بازار سرمایه در چند هفته گذشته و ورود بیشتر پول‌های حقیقی به بورس هم گفت: قطعا عوامل متعددی دست به دست هم داده اند برای شکل گیری تعادل بازار به خصوص عوامل مختلف همچون قیمت‌های جهانی ناشی از بحران کشور‌هایی که همجوار ما هستند.

امکان تکمیل پروژه‌های نیمه تمام با ورود صندوق توسعه ملی

صبائی افزود: آخرین تامین مالی دولت در بازار سرمایه به خاطر فشار تامین نقدینگی در پایان سال بهتر شد و فروکش کرد و عوامل مختلف از جمله موضوع توسعه منابع صندوق تثبیت بازار سرمایه به عنوان یکی از مهمترین عوامل در کنار سایر عوامل نسبتا مهم موثر بوده است.
رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه تصریح کرد: اگرچه فشار تامین مالی دولت تنها عامل نبوده، ولی به اندازه خودش تاثیر گذاشته است.
شنبه ۱۰ اردیبهشت بود که صندوق توسعه ملی اعلام کرد با توجه به برطرف شدن موانع ورود پول به صندوق تثبیت بازار، دو قسط به ارزش هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه ترزیق شد. مقرر شده است تا سقف ۵۱۰ میلیون دلار معادل ریالی مبلغ حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران