کد خبر:8695
پ
۱۴۰۰۱۱۰۴۱۱۴۵۰۹۷۵۷۲۴۶۰۴۲۳۴

جزئیات طرح دولت برای حذف ارز ترجیحی دارو

معاون امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: برای اصلاح شیوه پرداخت یارانه دارو تقویت بیمه های درمانی و تسویه مطالبات آنها در دستور کار قرار دارد. – اخبار اقتصادی – به گزا رش خبرگزاری تسنیم، مجید فراهانی معاون امور سلامت و رفاه اجتماعی ..

معاون امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: برای اصلاح شیوه پرداخت یارانه دارو تقویت بیمه های درمانی و تسویه مطالبات آنها در دستور کار قرار دارد.

– اخبار اقتصادی –

به گزا رش خبرگزاری تسنیم، مجید فراهانی معاون امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به برنامه اصلاح سیاست ارزی دارو گفت: به اذعان همه کارشناسان نحوه یارانه پرداخت یارانه دارو در حال حاضر اثربخشی لازم را ندارد و دولت سیزدهم این شیوه را اصلاح می کند به نحوی که یارانه به جای پرداخت به واردکننده یا تولید کننده دارو از طریق پوشش بیمه ای به مردم و مصرف کننده نهایی پرداخت می شود.

معاون امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه افزود: برای اصلاح شیوه پرداخت یارانه دارو تمهیدات و آمادگی لازم در سطح دولت شکل گرفته حتی تفاهنامه ای در قالب تقسیم کار ملی با زمانبندی مشخص برای دستگاه های ذی ربط تدوین شده؛‌همانطور که رییس جمهور هم گفته اند این طرح به گونه ای اجرا خواهد شد که هزینه های دارویی مردم افزایش پیدا نکند.

وی اضافه کرد : یکی از موضوع مهمی که مورد توجه در تفاهنامه بود این است که جمعیت کشور پوشش بیمه ای کامل شوند؛ بیش از ۶ میلیون نفر تا به امروز بیمه شدند و منابع آن ازمنابع بودجه سال جاری که مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان در جدول تبصره ۱۴ پیش بینی شده تامین می شود.

فراهانی تاکید کرد: داروهای جدیدی که پیش از این پوشش بیمه ای نداشتند با اجرای این طرح افزایش قیمت خواهد داشت اما این افزایش به مردم نخواهد رسید و حتی این داروها هم از طریق پوشش بیمه ای در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اهمیت تقویت بیمه ها برای اجرای این طرح؛گفت: از ابتدای سال تا الان ۸ هزار میلیارد تومان از تخصیص اعتبارات مصوب سازمان بیمه سلامت تخصیص داده شده تا بیمه سلامت بتواند همه بدهی خود را به مراکز درمانی مختلف طرف قرارداد پرداخت کند،همچنین بیمه نیروهای مسلح هم بصورت صد در صدی تا این مقطع زمانی مبلغ تخصیص داده شده را دریافت کرده است.

فراهانی تصریح کرد: در اواخر خرداد ماه ۸ هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت بهداشت قرار داده شد و ۸ هزار میلیارد تومان نیز هفته گذشته تخصیص داده شد.

وی تاکید کرد: از وزارت بهداشت درخواست شد لیست کلیه طلبکاران شرکت های دارویی و ملزومات پزشکی بطور مستقیم اعلام شود تا بدهی آنها بطور کامل پرداخت شود، لذا بدهی دانشگاه های علوم پزشکی و بیمه ها به شرکت های دارویی و ملزومات پزشکی کاملا پرداخت می شود.

معاون امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه در پایان تاکید کرد: برای حضور قوی بیمه ها در این طرح ملی هفته بعد به صورت علی الحساب نیز مبلغی پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران