کد خبر:4908
پ
۱۳۹۷۱۲۱۵۱۰۱۸۴۷۸۴۸۱۶۸۲۹۱۴۴

حدود ۹۶ میلیون یورو از حساب روس‌ها در آلمان مسدود شد

شبکه تلویزیونی ARD آلمان در گزارشی اعلام کرد که حدود ۹۶ میلیون یورو از موجودی حساب اشخاص حقیقی و حقوقی روسیه در آلمان به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو در پی جنگ اوکراین مسدود شده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری ..

شبکه تلویزیونی ARD آلمان در گزارشی اعلام کرد که حدود ۹۶ میلیون یورو از موجودی حساب اشخاص حقیقی و حقوقی روسیه در آلمان به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو در پی جنگ اوکراین مسدود شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شبکه تلویزیونی ARD روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که حدود ۹۶ میلیون یورو از موجودی حساب اشخاص حقیقی و حقوقی روسیه در آلمان به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو در پی جنگ اوکراین مسدود شده است.

به گفته این شبکه تلویزیونی، این اولین بار است که دولت فدرال آلمان آلمان طططداده‌هایی را مبنی بر این که در حال حاضر چه مقدار پول در این کشور در ارتباط با تحریم‌ها علیه شرکت‌ها و افراد روسیه مسدود شده است، منتشر می کند.

تا تاریخ ۲۱ مارس، بانک‌های آلمان در مجموع ۹۵٫۵۱ میلیون یورو را مسدود کرده بودند. این بدان معناست که مالکان این حساب‌ها نمی‌توانند وجوه خود را برداشت یا منتقل کنند.

انگلیس هزینه گاز روسیه را به روبل پرداخت نمی‌کندآمریکا واردات نفت "ممنوع" روسیه را افزایش داد

در تاریخ ۲۴ فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های دونباس، تصمیم به انجام یک عملیات نظامی ویژه گرفته است.

رهبر روسیه تاکید کرده بود که مسکو هیچ برنامه ای برای اشغال سرزمین های تحت حاکمیت اوکراین ندارد. پس از آن ایالات متحده، اتحادیه اروپا، بریتانیا و تعدادی از کشورهای دیگر اعلام کردند که تحریم هایی را علیه اشخاص حقوقی و حقیقی روسیه اعمال خواهند کرد.

در اواسط ماه مارس، اتحادیه اروپا بسته چهارم تحریم‌ها علیه روسیه را تصویب کرد که شامل اقدامات محدودکننده اقتصادی است.

این اتحادیه واردات فولاد و آهن از روسیه، سرمایه گذاری در بخش انرژی این کشور، صادرات کالاهای لوکس به روسیه را محدود کرد. همچنین تحریم هایی را علیه بازرگانان، روزنامه نگاران و شرکت های روسی اعمال کرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران