کد خبر:2867
پ
۱۳۹۶۰۳۱۶۱۲۵۰۳۰۳۸۸۱۱۰۷۹۴۱۴

خطوط هوایی قطر پس از لغو قرارداد با ایرباس با بوئینگ به توافق رسید

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز متعهد شد تا ۵۰ فروند هواپیمای باری بوئینگ ۷۷۷-۸ که شامل ۳۴ سفارش قطعی و ۱۶ سفارش احتمالی می‌شود، را در مجموع به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد دلار با قیمت‌های فعلی خریداری کند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شب..

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز متعهد شد تا ۵۰ فروند هواپیمای باری بوئینگ ۷۷۷-۸ که شامل ۳۴ سفارش قطعی و ۱۶ سفارش احتمالی می‌شود، را در مجموع به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد دلار با قیمت‌های فعلی خریداری کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، شرکت هواپیمایی قطر ایرویز متعهد شد تا ۵۰ فروند هواپیمای باری بوئینگ ۷۷۷-۸ که شامل ۳۴ سفارش قطعی و ۱۶ سفارش احتمالی می‌شود، را در مجموع به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد دلار با قیمت‌های فعلی خریداری کند.

این سفارش که بزرگترین تعهد حمل و نقل باری در تاریخ بوئینگ از نظر ارزش محسوب می شود، از صدها تامین کننده آمریکایی از سراسر ۳۸ ایالت پشتیبانی می کند، بیش از ۳۵۰۰۰ شغل را در ایالات متحده حفظ می کند و تخمین زده می شود تاثیر اقتصادی سالانه ۲٫۶ میلیارد دلار را در طول دوره تحویل این قرارداد ارائه می کند.

بر اساس این گزارش، بوئینگ هواپیمای باری ۷۷۷-۸ را در کارخانه خود در اورت، واشنگتن خواهد ساخت و اولین تحویل آن در سال ۲۰۲۷ پیش بینی می شود.

شکایت ۶۰۰ میلیون دلاری خطوط هوایی قطر از ایرباسخطوط هوایی قطر کمک ۳ میلیارد دلاری از دولت گرفت

این هواپیما شامل موتورهای GE9X تولید شده توسط GE Aviation خواهد بود. با برد ۴۴۱۰ مایل دریایی، هواپیمای باربری ۷۷۷-۸ دارای حداکثر ظرفیت حمل بار ۱۱۸ تن است که به مشتریان اجازه می دهد توقف های کمتری داشته باشند و هزینه فرود را در مسیرهای طولانی مدت کاهش دهند.

به عنوان بخشی از این قرارداد، قطر ایرویز ۲۰ سفارش از ۶۰ سفارش خانواده ۷۷۷X خود را به ۷۷۷-۸ باری تبدیل می کند و دو فروند از ۷۷۷ فروند باری فعلی بوئینگ را سفارش می دهد.

این قرارداد در حالی منعقد شد که حدود دو هفته گذشته شرکت اروپایی ایرباس اعلام کرد که یکی از قراردادهای خود را با قطر ایرویز برای ساخت ۵۰ فروند هواپیمای ۳۲۱A که این شرکت قطری برای باز کردن مسیرهای جدید به آن نیاز دارد، لغو کرده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران